بیانیه خبرگان رهبری در حمایت از رهبر شیعیان بحرین

۰۵ خرداد ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۹ کد : ۱۹۶۹۱۹۸ سرخط اخبار

مجلس خبرگان رهبری در بیانیه حمایت از رهبر شیعیان بحرین تاکید کرد: رفتار دور از انسانیت آل خلیفه با پشتیبانی آل سعود با این انسان شریف، طوفانی به پا خواهد کرد که آرام نخواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجلس خبرگان رهبری در پی اهانت به ساحت آیت الله شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین، در بیانیه ای ضمن محکومیت این اقدام، نسبت به عواقب آن هشدار داد.

متن بیانیه خبرگان رهبری بدین شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

«وَلَنَصْبِرَنَّ عَلَی مَا آذَیتُمُونَا وَعَلَی اللَّهِ فَلْیتَوَکَّلِ الْمُتَوَکِّلُون» َ(إبراهیم/۱۲)

جهان اسلام، هر روز با مسائلی روبروست که هیچ مسلمان متعهدی نمی تواند نسبت به آن ها بی تفاوت باشد و این ایام، خبر دردآور هجوم وحشیانه حکومت آل خلیفه به منزل عالم برجسته جناب آیت الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین و هتک حرمت ایشان موجب تأثر علمای جهان اسلام، شیعیان اهل بیت(ع) و همه آزادگان جهان شد. این عالم جلیل القدر و این مجاهد نستوه، عمر خویش را با تحمل مرارت های فراوان و فشار حکام مستبد بحرین در راه عزت و شرف اسلامی و انسانی و تعالی کلمه طیبه توحید و اقامه قسط و عدل صرف کرده و صفحه زرین و افتخار آفرین دیگری را بر تاریخ مشعشع جهادی شیعه جعفری به نمایش گذارده است.

رفتار دور از انسانیت آل خلیفه با پشتیبانی آل سعود با این انسان شریف و عالم بیدار گرچه دل های همه مسلمانان، بلکه همه انسان های آزاده جهان را در غم و اندوه فرو برد لکن به حول و قوه الهی، بشارتی بزرگ را نوید می دهد و موجی را برخواهد افراشت و طوفانی را به پا خواهد کرد که جز با سرنگونی دستگاه جور و عصیان آل خلیفه، آرام نخواهد گرفت.

مجلس خبرگان رهبری، ضمن محکوم نمودن این اقدام توهین آمیز، به حاکمان دست نشانده بحرین در مورد عواقب بازداشت آیت الله  شیخ عیسی قاسم و توهین به ساحت علمای ربانی و تعرض به مردم بی دفاع، هشدار داده و تأکید می کند که این مجلس، همواره حمایت از ملت های مظلوم و دفاع از حقوق انسانی آنان را وظیفه خویش دانسته، انسجام، وحدت و بیداری اسلامی را یک راهبرد اساسی در مقابل هجوم بی رحمانه دشمنان به مقدسات اسلامی و اقدامات تفرقه افکنانه می داند.

و السلام علی عباد الله الصالحین

احمد جنتی

رئیس مجلس خبرگان رهبری»

کلید واژه ها: بحرینخبرگان رهبریآل خلیفهشیعیان


نظر شما :