نواز شریف: برای بازگشت به قدرت تلاش می‌کنم

۱۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۹ کد : ۱۹۷۰۸۰۸ سرخط اخبار

نخست وزیر برکنار شده پاکستان همزمان با اینکه از طرفداران خود خواسته تا برای یک کمپین گسترده آماده شوند، هشدار داد: اگر رهبران منتخب به همین منوال برکنار شوند پاکستان به طرف یک فاجعه پیش خواهد رفت.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیشن، نواز شریف، نخست وزیر برکنار شده پاکستان گفت: ما می خواهیم به دموکراسی و رای مردم احترام گذاشته شود و در همین رابطه باید یک مناظره عمومی برای بازنویسی اصول اجتماعی جدید به راه افتد. این مناظره در پارلمان نیز باید ناهنجاری ها را از قانون اساسی حذف کند.

وی افزود: من بیکار نخواهم نشست و کمپینی را برای تقویت و تحکیم نظم دموکراتیک در پاکستان به راه خواهم انداخت. من کشور را مجددا در مسیر پیشرفت، سعادت و رفاه قرار خواهم داد. اگر خدا بخواهد من فعال باقی خواهم ماند و به هدایت حزبم ادامه می دهم.

نخست وزیر سابق پاکستان یک روز پس از سفر به لاهور در چارچوب یک راهپیمایی عمومی گسترده گفت: پیروی من از حکم دادگاه به این معنا نیست که آن را قبول کردم. تیم حقوقی من در حال آماده کردن درخواست استیناف درخصوص پرونده رد صلاحیت هستند و این بار هیات بزرگتری از قضات در دادگاه باید به درخواست استیناف من رسیدگی کنند.

وی افزود: این اولین بار نیست که من از قدرت برکنار می شوم. نخستین بار یک رئیس جمهور مرا عزل کرد، بعد از آن در یک پرونده ساختگی هواپیماربایی متهم به همکاری شدم و در حال حاضر توسط قوه قضائیه رد صلاحیت شده ام اما تا کی رای مردم بدین صورت تحقیر خواهد شد و نخست وزیران منتخب بدون تشریفات برکنار خواهند شد.

نواز شریف در ادامه گفت: از زمان تاسیس پاکستان حتی یک نخست وزیر در این کشور دوره تصدی خود را کامل به پایان نرسانده است. نخست وزیران عزل، ترور و یا تبعید شده اند. تا کی رای مردم بدین گونه تحقیر و تضعیف خواهد شد.

وی گفت: پاکستان در دوره حکومت دولت های دموکراتیک که قصد داشتند مسائل را از طریق مذاکرات حل کنند هرگز وارد جنگ نشده است. پس از جنگ 1971 این ذوالفقار علی بوتو بود که کشور را باثبات کرد. من نیز به دنبال صلح در منطقه به ویژه راه حلی برای مساله کشمیر بوده ام . ظلم هایی که در رابطه با مردم کشمیر تحت کنترل هند و به دست نیروهای هندی صورت می گیرد، باید متوقف شوند.

نواز شریف تاکید کرد: من در عرصه سیاسی باقی خواهم ماند و دوره تصدی ام را تکمیل خواهم کرد و هیچ جایی نخواهم رفت. بدون ادامه روند دموکراتیک مسائل در کشور بهتر نخواهند شد و زمان آن فرا رسیده که مردم پاکستان تصمیم بگیرند که می خواهند چه کسی بر این کشور حکومت کند و در آینده هیچ نخست وزیر دیگری نباید به چنین شکل تحقیرآمیزی برکنار شود.


نظر شما :