مک کین هم از تهدید اخیر کره شمالی توسط ترامپ انتقاد کرد

۲۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۹ کد : ۱۹۷۰۸۱۱ سرخط اخبار

رئیس جمهوری خواه کمیته امور مسلح سنای آمریکا از ادبیات ترامپ در تهدید شدیداللحن علیه کره شمالی انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، واکنش های منفی در آمریکا به هشدار شدیداللحن دونالد ترامپ علیه کره شمالی ادامه دارد.

رئیس جمهور آمریکا گفته بود: «بهتر است کره شمالی بیش از این تهدید نکند. آنها با آتش و خشمی مواجه خواهند شد که دنیا هرگز قبلاً به چشم ندیده است».

پس از انتقاد عضو ارشد دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا از «ترسیم خط قرمز عجیب و غریب» رئیس جمهور آمریکا، یک عضو ارشد کنگره و هم حزبی ترامپ هم به این تهدید واکنش نشان داد.

«جان مک کین» رئیس جمهوریخواه کمیته امور مسلح سنای آمریکا، از ادبیات به کار رفته در تهدید اخیر ترامپ انتقاد کرد.

او در پاسخ به سوال مجری «ان بی سی» درباره اینکه منظور ترامپ از این تهدید چه بوده، گفت: «نمی دانم که او درباره چه حرف می زد. من مدت های طولانی است که تلاش برای تفسیر حرف های او را کنار گذاشتم».

سناتور ارشد آمریکایی با انتقاد از اظهارات اخیر رئیس جمهور کشورش علیه کره شمالی تصریح کرد: «مطمئن نیستم که چطور این نوع از ادبیات و لفاظی می تواند کمک کند و موثر باشد».

مک کین ادامه داد: «آن گفته قدیمی که تدی روزولت(رئیس جمهور اسبق) می گوید «به آرامی گام بردار اما یک چوب بزرگ همراهت باشد» همان چیزی است که من فکر می کنم باید به کار برده می شد چرا که (اظهارات تازه ترامپ) ما را به یک درگیری جدی نزدیک تر می کند. فکر می کنم این یک موضوع بسیار، بسیار بسیار جدی است».


نظر شما :