نیکلاس مادورو: می‌خواهم ترامپ را ببینم

۲۰ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۱:۰۶ کد : ۱۹۷۰۸۲۵ سرخط اخبار

رئیس جمهوری ونزوئلا که به تازگی از سوی دولت واشنگتن تحریم شده است، دیدار با همتای آمریکایی خود را در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بی بی سی، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهوری ونزوئلا از تمایل برای گفتگو با «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی خود در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخن گفت که قرار است ماه میلادی آینده (سپتامبر) در نیویورک برگزار شود.

 وی این تصمیم را در دیدار با اعضای مجلس مؤسسان اعلام کرد که تشکیل آن با مخالفت اپوزیسیون حاکم بر پارلمان و حامیان غربی آنها همراه بوده است.

ابراز تمایل مادورو برای دیدار رو در رو با همتای آمریکایی در حالی اعلام می شود که ترامپ بلافاصله پس از تشکیل مجلس مؤسسان ونزوئلا، عملی کردن وعده خود را مبنی بر اعمال فشار بر مقامات این کشور با تحریم مادورو آغاز کرد.

مادورو در شرح دلیل تمایل خود به دیدار با رئیس جمهوری آمریکا، گفت: حالا که ترامپ تا این حد به ونزوئلا علاقمند است، من (برای دفاع از مواضعمان) اینجا هستم. آقای دونالد ترامپ، من آماده دست دادن (با شما) هستم.

البته مادورو در لحظاتی از سخنرانی ۳ ساعته خود، بار دیگر به لحن منتقدانه در برخورد با واشنگتن متوسل شد و امپریالیسم آمریکا را به توطئه علیه دولت کاراکاس متهم کرد.

وی هشدار داد که دولت ونزوئلا هرگز مرعوب قدرت های غربی نمی شود.

مادورو همچنین تاکید کرد مجلس مؤسسان، مرجع ناظر بر همه شاخه های دولت از جمله ریاست جمهوری است و قرار است با متحد کردن اقشار مختلف جامعه، قانون اساسی ونزوئلا را اصلاح کند.

گفتنی است ونزوئلا از ماه میلادی آوریل صحنه اعتراض مردمی بوده است که به تحریک اپوزیسیون غربگرا به خیابان ها می آیند و کناره گیری مادور را خواستار می شوند.

دستاویز اپوزیسیون برای دامن زدن به اعتراضات، ضعف اقتصادی حاصل از افت بهای نفت در سال های اخیر است تا جایی که سیاست های مادورو را مسئول به وجود آمدن شرایط موجود، معرفی می کنند.

کاخ سفید هنوز به درخواست مادورو برای دیدار با ترامپ، پاسخی نداده است.

کلید واژه ها: مادورو


نظر شما :