ترامپ «قلدر» است و شکست بدی خواهد خورد

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۲ کد : ۱۹۷۰۸۳۸ سرخط اخبار

تحلیلگر آمریکایی و استاد روابط بین الملل، با اشاره به مواضع خارجی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کشورش را «قلدر» خواند و گفت: دیپلماسی ترامپ شکست بدی خواهد خورد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، در ادامه واکنش ها به مواضع رئیس جمهور آمریکا در روزهای اخیر به ویژه در قبال کره شمالی، استاد دانشگاه هاروارد و نظریه پرداز مطرح مکتب واقعگرایی در روابط بین الملل، به رئیس جمهور کشورش درباره «شکست سختی» که در انتظار او در عرصه سیاست خارجی است، هشدار داد.

اظهارنظرهای جنگ طلبانه رئیس جمهور آمریکا در قبال کره شمالی در روزهای اخیر جنجال به پا کرده و حتی قانونگذاران ارشد کنگره هم از او انتقاد کرده اند.

ترامپ در تازه ترین اظهارنظرهای خارجی خود ضمن ادعای پایبند نبودن ایران به «روح برجام»، درباره ونزوئلا از احتمال گزینه نظامی آمریکا سخن گفت.

در واکنش به این مواضع، «استفان والت» استاد روابط بین الملل دانشگاه هاروارد رئیس جمهور آمریکا را «قلدر» خواند و درباره شکست سخت او در سیاست خارجی هشدار داده است.

او در شبکه اجتماعی شخصی خود نوشت: «ترامپ یک قلدر کلاسیک هست اما در سیاست بین الملل، دیگران این را می دانند که تسلیم شدن در برابر یک قلدر به معنای تشویق بیشتر قلدرها است. دیپلماسی او شکست سختی خواهد خورد».


نظر شما :