ترامپ با تهدید کره‌شمالی می‌تواند جنگ سوم جهانی راه بیندازد

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۸:۴۲ کد : ۱۹۷۰۸۴۴ سرخط اخبار

رئیس سابق اطلاعات ملی آمریکا گفت نگران این است که جنگ لفظی میان رئیس جمهوری آمریکا با رهبر کره شمالی از کنترل خارج شده و به سوی یک درگیری نظامی در سطح بین المللی سوق یابد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، جیمز کلاپر، رئیس سابق اطلاعات ملی آمریکا هشدار داد که دو کشور آمریکا و کره شمالی ممکن است به صورت کورکورانه به سمت یک جنگ سوم جهانی سوق پیدا کنند چون رویکرد خصمانه میان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی افزایش یافته است.

هشدار وی پس از آن مطرح شد که لفاظی های ترامپ درباره بن بست در حل مساله اتمی در زمنیه کره شمالی افزایش یافته است.

کلاپر به شبکه خبری سی.ان.ان گفت: من نگران این هستم که این جنگ لفظی به جنگی واقعی بدل شود. رئیس جمهوری آمریکا به دنبال انجام اقدامی مستقیم علیه کره شمالی تنها براساس آنچه است که این کشور می گوید؛ این مطالب که پیونگ یانگ گفته است به قدر کافی برای من قابل قبول نیست. من نگران این هستم که این روند از کنترل خارج شود.

رئیس سابق اطلاعات ملی آمریکا در ادامه صحبت هایش گفت: من امیدوارم که مردم از تاریخ عبرت بگیرند و بار دیگر جنگ جهانی تکرار نشود. البته هنوز در چنین وضعیتی قرار نگرفته ایم. هنوز زمان سایر اقدامات وجود دارد. تحریم، دیپلماسی و سایر اقداماتی اینچنینی را می توان در نظر گرفت.


نظر شما :