پاسخ وزیر دفاع ونزوئلا به تهدیدات نظامی ترامپ

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۷ کد : ۱۹۷۰۸۴۷ سرخط اخبار

وزیر دفاع ونزوئلا به تهدید اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای استفاده از گزینه نظامی علیه ونزوئلا واکنش نشان داده و این کار را "یک اقدام دیوانه وار" خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، قرار است وزارت خارجه ونزوئلا امروز (شنبه) بیانیه ای رسمی در پاسخ به اظهارنظر دونالد ترامپ درباره در نظر گرفتن "گزینه نظامی احتمالی" علیه ونزوئلا منتشر کند.

ولادیمیر پادرینو، وزیر دفاع ونزوئلا در مصاحبه ای تلویزیونی در پاسخ به اظهارات ترامپ گفت: این یک اقدام دیوانه وار است. این یک اقدام ناشی از افراط گری شدید است. کشور آمریکا تحت حکومت یکسری افراط گر قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: من به عنوان یک سرباز در کنار مردم و نیروهای مسلح ونزوئلا می ایستم. من مطمئن هستم که همه ما در خط مقدم جنگ از منافع و حاکمیت ملی ونزوئلای عزیزمان دفاع خواهیم کرد.

همچنین ارنستو ویلگاس، وزیر ارتباطات ونزوئلا نیز اظهارنظر اخیر ترامپ را یک "تهدید بی سابقه علیه حاکمیت ملی" خواند.

وی جمعه شب در پیامی در توئیتر نوشت: قرار است تیم دیپلماتیک فردا به وزارت خارجه احضار شود تا یک بیانیه درباره تهدید امپریالیستی علیه ونزوئلا منتشر کند.

اقدام ونزوئلا در انتخاب یک مجمع موسسان قانون اساسی در ماه گذشته میلادی که در آن وفاداران و هم پیمانان نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا حضور دارند با برخی محکومیت های بین المللی مواجه شد.

مادورو گفت: این مجمع که وظیفه بازنویسی قانون اساسی ونزوئلا را دارد برای صلح و موفقیت کشورش لازم است.

کاخ سفید اخیرا اعلام کرده که مادورو درخواست تماس تلفنی با ترامپ را داشته اما ظاهرا دولت با او مخالفت کرده و در بیانیه ای گفته است ترامپ زمانی که دموکراسی در ونزوئلا بازیابی شود با رهبر این کشور صحبت خواهد  کرد.


نظر شما :