نتانیاهو: برجام یا باید لغو شود، یا تغییر یابد

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۵ کد : ۱۹۷۱۹۰۲ سرخط اخبار

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ادعا کرد: کشورهای جهان متوجه توانمندی استثنایی اسرائیل در مبارزه با تروریسم شده اند.

به گزارش ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد سخنرانی کرد.

وی در این سخنرانی به سفرهای خود به کشورهای مختلف شش قاره اشاره کرد و گفت که قصد دارد به قطب هم سفر کند زیرا معتقد است پنگوئن ها هم حامی اسرائیل هستند!

نخست وزیر رژیم صهیونیستی خاطرنشان کرد: من هنوز به قطب سفر نکرده ام اما می خواهم یک روز به آنجا هم بروم زیرا شنیده ام که پنگوئن ها هم حامی پرعلاقه اسرائیل هستند. ممکن است شما بخندید اما پنگوئن ها هیچ مشکلی با درک برخی چیزهای سیاه و سفید و درست و غلط ندارند. متاسفانه وقتی درباره تصمیم های سازمان ملل در مورد اسرائیل صحبت می کنیم، همین درک ساده اغلب وجود ندارد. این درک در دسامبر گذشته که شورای امنیت قطعنامه ضداسرائیلی تصویب کرد، وجود نداشت.

نتانیاهو در بخش دیگری از اظهاراتش مدعی شد که سوریه با سلاح های مختلف جان شهروندان خود را می گیرد اما اسرائیل خدمات بهداشتی به هزاران قربانی سوری ارائه می دهد. در چنین شرایطی سازمان بهداشت جهانی از چه کسی انتقاد می کند؟ اسرائیل.

وی گفت که با توجه به حمایت دائم ترامپ از اسرائیل در این سازمان، تغییر مثبتی شکل گرفته است. نخست وزیر رژیم صهیونیستی از حمایت های رییس جمهوری آمریکا و نیکی هیلی، نماینده این کشور در سازمان ملل متحد قدردانی کرد.

وی بار دیگر ادعاهای خود را درباره تهدیدآمیز بودن برنامه های هسته ای کشورمان تکرار کرد و گفت: ایران نسبت به نابودی اسرائیل متعهد است. نتانیاهو درباره برجام گفت: موضع اسرائیل در قبال توافق هسته ای ایران مشخص است؛ این توافق یا باید لغو شود، یا تغییر یابد. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در میانه صحبت های خود به انگلیسی، خطاب به مردم ایران به فارسی گفت: شما دوست ما هستید! (بیشتر بخوانید: تکرار ادعاهای خصمانه نتانیاهو علیه ایران در سازمان ملل)

به گزارش ایسنا، پایگاه اینترنتی تایمز اسرائیل گزارش داد، نتانیاهو در این سخنرانی گفت: سال گذشته من در اینجا درباره تغییرات عمیق در وضعیت اسرائیل در جهان صحبت کردم و اکنون ببینید از آن زمان در یک سال چه اتفاقاتی افتاده است. صدها رئیس جمهور، نخست وزیر، وزیر خارجه و سایر مقامات به اسرائیل سفر کرده اند که این سفرها در موارد بسیاری برای اولین بار صورت گرفته است.

وی ادامه داد: برخی از این سفرها جنبه ای تاریخی دارند. در ماه مه دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهوری آمریکا شد که اسرائیل را مقصد اولین سفر خارجی خود قرار داد. در ماه ژوئیه مودی به عنوان اولین نخست وزیر هند به اسرائیل سفر کرد.

کلید واژه ها: رژیم صهیونیستی نخست وزیر رژیم صهیونیستی


نظر شما :