تمرکز ترامپ در دیدار با ماکرون و نتانیاهو، روی ایران بود

۲۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۶ کد : ۱۹۷۱۸۶۷ سرخط اخبار

مقام وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که تمرکز دیدارهای دونالد ترامپ با همتای فرانسوی و همچنین نخست وزیر رژیم صهیونیستی روی «فعالیت های شنیع» ایران در منطقه قرار داشت.

به گزارش فارس، در حالی که سران کشورهای مختلف از روز دوشنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در حال دیدارهای مختلف هستند، رئیس جمهور آمریکا با رئیس جمهور فرانسه و همچنین نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیدار کرده و طبق گفته یک مقام آمریکایی، بخش اعظم مورد رایزنی آنها، ایران بوده است.

 یک مقام آمریکایی درباره دیدارهای دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو از یک سو و همچنین دیدار روسای جمهور آمریکا و فرانسه از سوی دیگر، اظهاراتی مطرح کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، مشاور ارشد وزیر خارجه آمریکا در امور سیاستگذاری و مدیر کارکنان بخش برنامه ریزی این وزارتخانه گفته که موضوع ایران موضوع مهم و مورد تمرکز ترامپ در دیدارهایش با امانوئل ماکرون و همچنین نتانیاهو بود.

«برایان هوک» تاکید کرد که تمرکز اصلی رئیس جمهور آمریکا در دیدارهایش با همتای فرانسوی و نخست وزیر رژیم صهیونیستی، روی «فعالیت های شنیع» ایران در خاورمیانه بود.

به گفته این مقام آمریکایی، ترامپ در این دیدارها، نگرانی هایش درباره ایران را با رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در میان گذاشت.

بنا بر گفته این مقام وزارت خارجه آمریکا، ترامپ در این دیدارها درباره برنامه موشکی و هسته ای ایران و همچنین «رفتارهای ثبات زدای» ایران، صحبت کرد و رهبران سه کشور، درباره لزوم ممانعت از هرگونه ایجاد ریشه های عمیق ایران در سوریه یا سازماندهی برای چنین کاری، صحبت کردند.

کلید واژه ها: رژیم صهیونیستی نخست وزیر رژیم صهیونیستی


نظر شما :