گفت‌گوی دوباره نتانیاهو با پوتین درباره ایران

۰۱ آذر ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۹ کد : ۱۹۷۳۴۱۳ سرخط اخبار

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در تماس با رئیس جمهور روسیه با وی درباره جنگ سوریه و ادعایش مبنی بر حضور ایران در نزدیکی مرزهای اراضی اشغالی گفت وگو کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه تایمز آو اسرائیل، بنا بر اعلام دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو روز سه شنبه در یک تماس تلفنی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با وی درباره جنگ داخلی سوریه و ایران گفت وگو کرده است.

نتانیاهو و پوتین پیش از این نیز درباره اختلاف نظر دو طرف بر سر حضور نیروهای تحت حمایت ایران در مرزهای سوریه و در نزدیکی مرزهای اراضی اشغالی گفت وگو کرده بودند.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرد که این گفت وگو حدود نیم ساعت به طول انجامیده و نتانیاهو بار دیگر بر موضع اسرائیل مبنی بر مخالفت با افزایش نفوذ ایران در سوریه تاکید کرده است.

این تماس تلفنی یک روز پس از آن صورت گرفت که الکساندر شین، سفیر روسیه در اراضی اشغالی در یادداشتی در صفحه خود در فیسبوک تاکید کرد که حضور ایران در سوریه برای جنگ با تروریسم و کاملا مشروع بوده است.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو روز گذشته با مقامات آیپک (بزرگ ترین لابی صهیونیست ها در آمریکا) دیدار کرد تا با توجه به تحولات اخیر در منطقه غرب آسیا، درباره چالش ها و فرصت های پیش روی اسرائیل و آمریکا با آنها گفت وگو کند.

تلاش ها برای مقابله با ایران در منطقه و رسیدگی به آنچه که نواقص توافق هسته ای با ایران خوانده می شود، از محورهای اصلی این گفت وگو بوده است.

 

کلید واژه ها: نخست وزیر رژیم صهیونیستی رژیم صهیونیستی


نظر شما :