ادعای جدید آمریکا: ایران، "ریال یمن" جعل می‌کند

۳۰ آبان ۱۳۹۶ | ۲۰:۳۱ کد : ۱۹۷۳۳۷۵ سرخط اخبار

وزارت خزانه داری آمریکا ایران را به جعل اسکناس در یمن متهم کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از رویترز، وزارت خزانه داری آمریکا ایران را متهم کرده است که شبکه جعل اسکناس در یمن ایجاد کرده ومبالغ زیادی از پول یمن (ریال یمنی) را منتشر کرده است.

در همین ارتباط، وزارت خزانه داری آمریکا، دو نفر به نام های محمود سیف و رضا حیدری و 4 شرکت را به اتهام جعل اسکناس پول رسمی یمن (ریال) در فهرست تحریم های خود قرار داد.

ادعای جدید آمریکا: ایران،

این اقدام پس از آن صورت گرفته که دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا ماه گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را حامی تروریسم معرفی کرد و به وزارت خزانه داری آمریکا دستور داد تحریم های تازه ای را برای محدود کردن دسترسی آن به منابع مالی وضع کند.

این در حالی است که سپاه پاسداران در مبارزه با گروه های تروریستی و در راس آنها داعش، نقش پررنگی داشته است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود بدون ارائه مدرکی، مدعی شده 2 فرد و 4 شرکت تحریم شده شبکه جعل اسکناس وابسته به سپاه هستند!

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا آمده: "این شبکه محدودیت های صادراتی اتحادیه اروپا را برای انتقال تجهیزات لازم جعل اسکناس دور می زده است."

براساس این ادعا  تاسیسات چاپ شرکت "پردازش تصویر رایان" متعلق به شرکت "تجارت الماس مبین" است که "رضا حیدری" مدیرعامل این شرکت مسؤول خریداری تجهیزات و مواد لازم برای جعل "ریال" یمن بوده است.

کلید واژه ها: جعل جعل اسکناس وزارت خزانه داری آمریکا


نظر شما :