پوتین در خاورمیانه، آمریکا را فریب داده است

۰۸ آذر ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۷ کد : ۱۹۷۳۵۴۷ سرخط اخبار

نشریه تایمز انگلیس در مقاله ای تصریح کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه "بازی هایی" را در خاورمیانه به اجرا در آورده که در نهایت موجب فریب آمریکا شده است.

به گزارش ایسنا، راجر بویز، تحلیلگر تایمز در این مطلب نوشته: روسیه با دانش کارشناسی خود نسبت به منطقه خاورمیانه و اجرای سیاست های واقع گرایانه در آن توانسته در این زمینه هم بر دولت اوباما و هم بر دولت ترامپ برتری یابد.

او می نویسد: ولادیمیر پوتین یک اصل کارآمد دارد؛ هرگز نگذار یک جنگ مغشوش به هدر برود. مداخله دو ساله روسیه در سوریه بیش از 2.5 میلیون دلار در روز هزینه داشته و همین پاییز امسال مسکو در این جنگ یکی از ژنرال های تاثیرگذار خود را که به سربازان بشار اسد مشاوره میداد از دست داد اما این جنگ در نهایت پاداشی را برای این فروشنده سلاح های کرملین (پوتین) به ارمغان آورد.

بویز نوشته است: کمپینی که علیه گروه تروریستی داعش به اجرا در آمد به مسکو اجازه داد چیزی نزدیک به 600 سلاح مجزا را آزمایش کند. حتی بمب افکن قدیمی Su-25 که در 1600 سورتی پرواز، بمب های هدایت نشده را بر روی شهرهای تحت کنترل شورشیان سوری انداخته هنوز هم فروش خوبی دارد.

وی تاکید می کند: رئیس جمهور روسیه در سوریه پیروز شده است وحالا همه آن چیزی که او به آن احتیاج دارد کسب صلح و اعمال نفوذش بر مابقی نقاط خاورمیانه است.


نظر شما :