گوترش: اسرائیل حضور ایران در سوریه را تهدید می‌داند

۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۰:۱۲ کد : ۱۹۷۵۰۷۳ سرخط اخبار

دبیرکل سازمان ملل در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت که در سفرهای خود به اراضی اشغالی متوجه شده که اسرائیل حضور ایران در سوریه را بیش از پیش، تهدید می داند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل روز جمعه تأکید کرد که رژیم صهیونیستی بیش از آنکه نگران کشیده شدن درگیری های سوریه به داخل اراضی اشغالی باشد، حضور ایران در سوریه را تهدید می داند.

بنا بر گزارش سایت «سازمان ملل»، گوترش در سخنرانی روز گذشته خود در کنفرانس امنیتی مونیخ تصریح کرد: «تاجایی که به خاطر دارم در گذشته اسرائیل درگیری در سوریه را نوعی انحراف از درگیری ها میان فلسطینیان و اسرائیلی ها می دانست».

وی در ادامه گفت: «اما در سفر اخیرم به اسرائیل متوجه شدم که فرضیه حضور نیروهای نظامی نزدیک به ایران، در نزدیکی مرز اسرائیل و فرض بر ایجاد کریدور احتمالی میان تهران و بیروت که فرصتی را برای تقویت قابلیت های حزب الله لبنان فراهم خواهد آورد، به نظر می رسد که برای بسیاری از اسرائیلی ها تهدید موجود است».

پیش از این «نفتالی بنت» از اعضای کابینه رژیم صهیونیستی در یادداشتی در وال استریت ژورنال با ابراز نگرانی شدید درباره گسترش نفوذ منطقه ای ایران نوشته بود: «تسلط حزب الله بر منطقه مرزی سوریه و لبنان موفقیت دیگری در تلاش ایران برای تسلط بر خاورمیانه است. کنترل تهران بر کریدوری از ایران تا لبنان که از عراق و سوریه عبور کند، به جمهوری اسلامی امکان حضور نظامی در مدیترانه را داده و بخش عمده ای از اروپا را در حوزه عمل نیروی هوایی، دریایی و موشک های میانبردش قرار می دهد. داعش باید متوقف شود اما تهران تهدید استراتژیک به مراتب خطرناک تری در بلندمدت است. به تهران نباید به عنوان بخشی از راه حل نگاه کرد».


نظر شما :