سرلشکر صفوی: استراتژی ما حمله نظامی نیست

۰۲ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۹:۳۸ کد : ۱۹۷۶۸۳۸ سرخط اخبار

مشاور عالی رهبری در امور نیروهای مسلح گفت: آمریکا و وزیر خارجه آمریکا می گویند که ما در منطقه دخالت می کنیم اما استراتژی ما حمله نظامی نیست اگر در سوریه و عراق هستیم به دعوت رسمی آنها به عنوان مستشار نظامی حضور داریم.

به گزارش ایلنا، سیدیحیی رحیم صفوی در حاشیه مراسم گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر در جمع خبرنگاران گفت: مواضع رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا مواضعی خصمانه بی خردمندانه است که نه برای مردم جهان نه برای مردم ایران و نه برای خود آمریکایی ها قابل قبول نیست.

وی افزود: آمریکایی ها قدرتشان در حال افول و نزول است و آمریکایی ها دیگر ابرقدرت جهان نیستند. چرا که جهان به سمت چند قطبی شدن است طی ۴۰ سالی که آمریکایی ها علیه کشور و دولت های ما کارشکنی کردند ملت و رهبر ما در برابر آنان ایستادند و ما امروز قدرت سیاسی و فرهنگی و نفوذ منطقه ای هستیم چه آمریکا بخواهد چه آمریکا نخواهد.

مشاور عالی رهبری در امور نیروهای مسلح با بیان اینکه ما وزن برتر در منطقه غرب آسیا هستیم، گفت: جمهوری اسلامی قدرت فرهنگی و سیاسی و نظامی را داراست که بتواند از منافع ملی خود دفاع کند.

وی اظهار کرد: آمریکا و وزیر خارجه آمریکا می گویند که ما در منطقه دخالت می کنیم اما استراتژی ما حمله نظامی نیست اگر در سوریه و عراق هستیم به دعوت رسمی آنها به عنوان مستشار نظامی حضور داریم اما این آمریکاست که در شرق فرات حضور دارد و از سال ۲۰۰۱ در خلیج فارس لشکرکشی آشکاری را آغاز کرد و به عراق و افغانستان لشکر کشید و این آمریکا است که ملت ها را به خاک و خون کشیده است.

این مقام نظامی تاکید کرد: آمریکایی ها مداخله گر و متجاوز هستند و آمریکایی ها برای عراق نمی توانند تعیین تکلیف کنند ما به آمریکا توصیه می کنیم که روسای جمهور قبلی شما بسیار عاقل تر و محبوب تر بودند آنها نتوانستند در براندازی جمهوری اسلامی موفق باشند و شما هم نمی توانید. آینده از آن ملت ها است و خروج شما از غرب آسیا توسط ملت های منطقه محتمل است.


نظر شما :