ولایتی:امضاکنندگان نامه مذاکره با آمریکا حاضرند بخاطر بورسیه فرزندانشان وطن خود را بفروشند

۳۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۲۲:۴۷ کد : ۱۹۷۷۳۵۰ سرخط اخبار

رییس هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: برخی از امضا کنندگان نامه مذاکره با آمریکا حاضرند به خاطر بورسیه ای که برای خودشان و فرزندشان می گیرند کشور و وطنشان را به راحتی بفروشند.

 

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، همایش بزرگ بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی با حضور علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه، فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از معاونان، مدیران و اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی در سالن شهید مطهری سازمان مرکزی برگزار شد.

در این همایش که با عنوان «استاد بسیجی، تحول انقلابی، دانشگاه تمدن ساز» برگزار شد، هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی به ایراد سخنرانی برای مدعوین پرداخت.

در این همایش ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه و فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز به ایراد سخن پرداختند.

* امضا کنندگان نامه مذاکره با آمریکا حاضرند کشور و وطنشان را به راحتی بفروشند

 علی اکبر ولایتی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد در این همایش با اشاره به نامه اخیر برخی اصلاح طلبان برای مذاکره مستقیم با دولت آمریکا گفت: برخی از افرادی که این نامه را امضا کرده اند یا تاجر اند یا تابعیت دوگانه دارند خلاصه این نامه تسلیم نامه ملت ایران در برابر آمریکاست؛ مهمترین افتخار ملت ایران این است که در برابر آمریکا عزت به دست آورده است و آمریکا در برابر این ملت ذلیل است؛ آمریکا دیر یا زود با ذلت از منطقه خاورمیانه خارج خواهد شد .

وی گفت: ترامپ ادعا کرده که به زودی آثار رجز خوانی هایش در ایران نمایان خواهد شد متاسفانه در مقابل یک سری خارج نشین که فرزندانشان بورسیه آمریکا هستند نامه تحقیر آمیزی را در پاسخ به آمریکا می نویسند که البته ملت ایران تو دهنی محکمی به آنها خواهند زد.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد تصریح کرد: کسانی که این نامه تحقیرآمیز را امضا کرده اند گرین کارت های آنها در آینده لغو خواهد شد؛ افرادی که ادعا می کنند با آمریکا مذاکره کنیم یا نمی فهمند مذاکره یعنی چه یا به دنبال فریب مردم هستند، جمهوری اسلامی ایران 5 سال مذاکره کرد اما در نهایت آمریکایی ها بر زیر عهدهای خود زدند.

ولایتی با بیان این که نویسندگان این نامه ذلت بار به دنبال جمع آوری آبروی ریخته شده آمریکا هستند، اظهار داشت: این افراد باید بدانند تا زمانی که شیر داشته باشند آمریکا آنها را می دوشد و در آخر هیچ چیز نصیبشان نخواهند شد؛ مذاکره بعدی با آمریکا به معنی این است دست هایمان را به عنوان تسلیم در برابر آن ها بالا بگیریم.

وی اظهار داشت: آمریکا در یمن قطعا شکست خواهد خورد و در عراق نیز با روی کار آمدن دولت جدید قطعا هیچ جایی نخواهد داشت؛ کشوری مانند آمریکا که قرار دادهای بین المللی را به راحتی نقض می کند مذاکره با آن هیچ چیزی به غیر از تسلیم شدن نخواهد داشت.

رییس هیات امنا دانشگاه آزاد گفت: برخی از امضا کنندگان این نامه حاضرند به خاطر بورسیه ای که برای خودشان و فرزندشان می گیرند کشور و وطنشان را به راحتی بفروشند ؛ در واقع این اقدام اخیر آن ها ضربه ای به حیات سیاسی خودشان است.

وی در قسمت دیگری از سخنانش درباره اهمیت شکل گیری بسیج گفت: بسیج یک عنوان است و برای تمام مشاغل و همه صنوف و در سنین مختلف از دانشجو تا استاد کاربرد دارد. بسیج انسجام ملی و نعمت خدادادی است که تحت این نام مبارک شکل گرفته و پیروزی هایی که در میدان نبرد و صحنه های علمی به دست آمده در سایه همین تشکیلاتی است که زیر این پرچم مقدس شکل گرفته است.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد به وظیفه عام و خاص بسیج اشاره کرد و افزود: وظیفه عمومی حضور در همین همایش ها و تشکیلات است اما وظیفه خاص مخصوص اساتید است و آن هم مشارکت در شکل گیری تمدن تمدن نوین اسلامی است؛ زیرا تمدن نوین اسلامی مجموعه دستاوردهای علمی و فرهنگی یک جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه هر زمانی که مسلمانان قدرت داشتند تمدن اسلامی نیز دارای بالندگی و قدرت بوده، یادآور شد: امروز بیداری اسلامی در سایه انقلاب اسلامی و استقلال شکل گرفته است.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه برخی می گویند زمان فعلی عصر همکاری های بین المللی است و استقلال معنا ندارد که این کاملا غلط است ، گفت: اگر به ما اینطور القا کنند که برخی کشورها از کشورهای دیگر برترند تصوری کاملا اشتباه است.

ولایتی ادامه داد: آمریکا خود را از سایر کشورها برتر می بیند و به دیگر کشورها به عنوان یک گاو شیرده نگاه می کند این موضوع در اظهارات رئیس جمهور آمریکا کاملاً نمایان است ؛معنی استقلال این نیست یک عده استعمارگر و ظالم باشند و عده ای مظلوم.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد با بیان این که شکل دهی تمدن نوین اسلامی منوط به شکل دهی اجزای آن است تصریح کرد: اساتید دانشگاهی پرچمدار شکل دهی این تمدن هستند و در شکل گیری علم و فناوری و جهت دهی به کسانی که در حال تحصیل هستند موثر اند البته علم باید علمی باشد که موجب سعادت و خوشبختی انسان شود اگر غیر از این باشد خروجی آن شخصی مانند ترامپ خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: جهت دهی به فرهنگ و تمدن اسلامی به طوری که موجب سعادت و خوشبختی انسان شود همان تمدن نوین اسلامی است.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد با تاکید بر این که سازمان بسیج اساتید در حوزه علم و حکمت وظایف مهمی دارند اذعان داشت: وظیفه سوم این سازمان این است که اندازه وسع خود در مسائل سیاسی کشور دخالت و در جهت دهی درست سیاست کمک کند؛ در واقع باید در مقابل انحرافات بایستند و راه درست را تبلیغ کند.

وی در قسمت دیگری از سخنانش به انتخابات اخیر عراق اشاره کرد و گفت: این انتخابات موجب افتخار جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور دوست و همسایه و موجب عصبانیت آمریکا شده است.

ولایتی درباره اتفاقات اخیر یمن هم تصریح کرد: عربستان سعودی بیش از سه سال است که یمن را بمباران می کند اما موفقیتی به دست نیاورده به همین علت آمریکایی ها و دیگر کشورها به کمک آنها آمدند تا بتوانند بندر الحدیده را از چنگ نیروهای حوثی خارج کنند.

* پوزه ترامپ در خاورمیانه به خاک مالیده خواهد شد

وی با بیان این که کسانی نامه تسلیم در برابر آمریکا امضا کرده اند در کشور کاره ای نیستند اضافه کرد: این افراد یا در کشور کاری نیستند و یا اگر هم در گذشته کاره ابی بودند اقدامات غلط بسیاری داشتند .

ولایتی ادامه داد: پوزه ترامپ در خاورمیانه به خاک مالیده خواهد شد، مذاکرات آمریکا با کره شمالی عقب نشینی مفتضحانه آمریکایی ها بود و یقینا کره شمالی از مواضع خود کوتاه نخواهد آمد.

کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی


( ۱ )

نظر شما :