در فضای دیپلماسی هستیم سردار!

۰۹ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۶ کد : ۱۹۷۸۱۴۸ سرخط اخبار

محمدجواد حجتی‌ کرمانی، در یادداشتی در روزنامه شرق نوشت:

«۱- سردار قاسم سلیمانی به معرفی نیازی ندارد. ایمان و اخلاص و شجاعت و نیز دوری او از مخاصمه‌ها و موضع‌گیری‌های رایج سیاسی، مشهود عام و خاص است. خدماتی که این سردار رشید در سمت فرماندهی «لشکر ثارالله»(ص) در هشت سال دفاع مقدس کرده و نیز فعالیت‌ها و رشادت‌های چشمگیری که در فرماندهی «سپاه قدس» در بیرون از مرزها، از جمله عراق و سوریه و... داشته است، زبانزد همه هواداران انقلاب، اعم از ایرانی و غیر ایرانی است.

۲- در شرایط حاد کنونی کشور که از یک‌ سو با مشکلات بی‌سابقه اقتصادی و اجتماعی مواجه‌ایم و انسجام ملی در شرایط خطیری قرار گرفته است و از سوی دیگر دشمنان دیرینه انقلاب اسلامی از جمله دولتیان جنگ‌طلب آمریکا و نیز تفاله‌های ناجوانمرد ایرانی آنها، عزم را جزم کرده‌اند که آخرین تیرهای آتشین خود را با هدف نابودی ایران و انقلاب رها کنند - که البته به یاری خدا و درایت رهبری و مسئولان انقلاب، تیرشان به سنگ خواهد خورد - بر ماست که اعم از لشکری و کشوری و نظامی و غیر نظامی، ارتشی و سپاهی و بسیجی و خطبای جمعه و صداوسیما و روزنامه‌ها و... و همه آحاد مردم با صبر و حوصله، متانت و بردباری و دوراندیشی و تدبیر، همراه با امید به نصرت‌ الهی همه راه‌هایی را که ما را از شر و خطر جنگ خانمان برانداز احتمالی نگهداری می‌کند، با همفکری، همراهی و همکاری بررسی کنیم؛ چرا که اولیای دین، به‌ ویژه رسول‌ اکرم(ص) و حضرت امام علی(ع) و امام حسین(ع) در همه - آری همه - جنگ‌ها، هر چه می‌توانستند سعی می‌کردند از جنگ جلوگیری کنند. از حضرت رسول و حضرت علی که بگذریم به امام حسین(ع) می‌رسیم. ایشان نخستین روزی که از مدینه حرکت کردند تا مکه و کربلا، همه‌ جا، راه را برای اجتناب از جنگ باز گذاشتند؛ پیشنهاد کردند به یمن بروند یا به شام بروند و سرانجام حتی شب عاشورا هم در محلی میان دو لشکر با عمر سعد، فرمانده دشمن، به سخن نشستند تا جنگ نشود و یارانشان را نیز برای اجتناب از جنگ آزاد گذاشتند... . انقلاب ما نیز از عاشورای حسینی(ع) الهام گرفته است. بنابراین ما که پیرو امام حسین(ع) هستیم باید صبر و حوصله، متانت، دوراندیشی، تدبیر و کاردانی و مصلحت‌سنجی امام علیه‌السلام را از نظر دور نداریم و طبق آن عمل کنیم.

۳. حالا سخن خود را با همشهری بسیار عزیز و گرانقدرم، قاسم سلیمانی، به اختصار می‌گویم که آن چه این سردار رشید با «ترامپ» گفته است، سخن دل هر ایرانی آزاده‌ای است اما حرف من این است که یک نظامی، وقتی سخن می‌گوید، در فضای «نظامی» و «جنگ» سخن می‌گوید و به نظر بنده، ما در حال‌ حاضر در «فضای سیاسی» و «دیپلماسی» قرار داریم و این دشمن است که از جنگ سخن می‌گوید که ما را تحریک کند و به عکس‌العمل وادارد... . بر نظامیان است که در حال‌ حاضر دندان روی جگر بگذارند و گوش به فرمان فرمانده کل قوا باشند و هرگاه معظم‌له با سنجیدن همه شرایط و اوضاع و احوال به نظامیان اجازه رسمی و علنی دادند که حرفی بزنند یا اقدامی کنند، آنگاه نوبت به این مدافعان جان‌برکف دین و وطن می‌رسد. دست برادرم قاسم سلیمانی را می‌بوسم... .»

کلید واژه ها: سردار سلیمانی


( ۳ )

نظر شما :

مهدی ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۸
شما اصلا حرف نزنی بهتره همه جوره سوارمون شدن دیگه تنها چزی که مونده نظامی کشوره که اونم احتمال داره با افکار امثال تو به باد بره در ضمن در دولتی که همه هوادار امریکا هستن و باید براشون پوشک خرید کسی نمیاد جلوی ترامپ بایسته پس یکی باید جوابشو میداد تو هم فکرت مانند ابوموسی اشعری میمونه اگر کمی سواد داشتی میفهمیدی که اینها فقط زبان زور را میفهمن . البته میدونم دیپلماسی ایرانی اینو منتشر نمیکنه ولی امیدوارم به دست تو برسه
رضا ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ | ۲۲:۴۵
ترسوی بزدل