آمانو: ایران به تعهدات خود در قالب برجام پایبند است

۲۶ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۷:۴۱ کد : ۱۹۷۹۰۰۶ سرخط اخبار

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر پایبندی ایران به تعهدات خود در قالب برجام پایبند را تائید کرد.

به گزارش فارس، «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز دوشنبه در بیانیه‌ای در نشست شصت و دوم مجمع عمومی آژانس به موضوع توافق هسته‌ای با ایران و پایبندی تهران به این توافق پرداخت.

در این بیانیه آمده است: « از آخرین کنفرانس عمومی ما به نظارت و بررسی اجرای توافق مربوط به توافق هسته‌ای ایران (برجام) ادامه دادیم. ایران به تعهدات خود در قالب برجام پایبند است و ضروری است که ایران همچنان به اجرای تعهدات ادامه دهد.»

آمانو روز پنج‌شنبه (۸ شهریور) در گزارش فصلی تازه خود بار دیگر تایید کرد که ایران به مفاد تعهداتش ذیل توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ متعهد بوده است.

در ادامه آمده است که آژانس همچنان به بررسی عدم انحراف مواد هسته‌ای ایران در قالب توافقنامه‌ پادمان ادامه می‌دهد و ارزیابی درباره وجود نداشتن مواد هسته‌ای و فعالیت‌های غیرقانونی هم تداوم دارد.

با این حال درباره برنامه هسته‌ای جمهوری خلق کره همچنان نگرانی جدی وجود دارد. فعالیت های هسته‌ای این کشور به وضوح نقض کننده قطعنامه‌‌های شورای امنیت و بسیار تاسف‌بار هستند.آژانس همچنان اعلام می‌کند که آمادگی دارد در صورتی که توافق سیاسی میان کشورها به دست آید،نقشی اساسی در بررسی برنامه هسته‌‌ای کره ایفا کند.

«من بار دیگر از کره شمالی درخواست می‌کنم که به همه تعهدات خود در قالب قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل و شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را به طور کامل اجرا کند تا به صورت کامل با آژانس همکاری داشته باشد و مسایل اساسی را حل کند.»

کلید واژه ها: یوکیا آمانو آژانس انرژی اتمی


نظر شما :