تهدید آنکارا علیه ارتش سوریه؛ اگر به سربازان ما حمله کنید، دنیا را بر سرتان خراب می‌کنیم

۰۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۵:۲۳ کد : ۱۹۸۰۸۲۳ سرخط اخبار

آنکارا با لحنی شدید و بی‌سابقه دولت سوریه را تهدید کرد که اگر به سربازان این کشور مستقر در ایست‌های بازرسی استان ادلب حمله کند، دنیا را بر سرشان خراب خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه اظهار کرد: نیروهای وابسته به دولت سوریه هرگز جرات نخواهند کرد که به نیروهای ترکیه‌ای مستقر در ایست‌های بازرسی استان ادلب حمله کنند، آنها می‌دانند که در صورتی که دست به چنین حمله‌ای بزنند، ما دنیا را بر سرشان خراب خواهیم کرد.

کالین درباره حضور نیروهای ترکیه‌ای در ادلب سوریه گفت: در واقع ما در این خصوص با روسیه و ایران توافق کردیم، یعنی هر سه کشور ضامن در این مورد به توافق رسیدند، آنها اکنون اعلام می‌کنند مذاکراتی که با دولت سوریه داشته‌اند، به اتمام رسیده است، ۱۲ ایست بازرسی در آنجا وجود دارد و تمامی امکانات برای سربازان ما و انواع حمایت‌ها از آنها فراهم شده است.

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه افزود: تاکنون هیچ‌گونه حمله یا تعرضی نشده است و ما می‌خواهیم که این امنیت و آرامش ادامه یابد، ما برای حفظ این وضعیت تمامی تدابیر لازم را در پیش گرفته‌ایم.

در این راستا ارتش سوریه در اقدامی پیشگیرانه برای جلوگیری از هرگونه تجاوز احتمالی ترکیه، بخش‌هایی از غرب منبج را از کردها تحویل گرفت.

کلید واژه ها: ترکیه سوریه


( ۲ )

نظر شما :

محمد ۰۵ دی ۱۳۹۷ | ۱۷:۰۰
ترکیه از ابتدای بحران سوریه از گروه های تروریستی حمایت میکرد و تنها کشوری بود که از داعش نفت میخرید... به نظرم بازی دادن ترکیه به عنوان ضامن صلح سوریه توسط روسیه برای کنترل ایران انجام شده وگرنه ترکیه همیشه در پی سرنگونی دولت سوریه بوده است.... ترکیه همیشه بازی دوگانه انجام میدهد... روابطش با ایران و سوریه در همین نکته میگنجد...متاسفانه مسئولین ما همیشه از دادن جواب قاطع به ترکیه اجتناب کرده اند