با اعزام شناورها و بالگردهایی انجام شد؛ کمک ارتش به خدمه کشتی‌های حادثه دیده در دریای عمان

۲۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۵۴ کد : ۱۹۸۴۱۲۹ سرخط اخبار

در پی درخواست کمک فوری به خدمه کشتی‌های حادثه دیده در دریای عمان چند فروندشناور و بالگرد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه نیروهای امدادگر به منطقه محل حادثه اعزام شدند.

به گزارش ایسنا، در پی ایجاد حادثه برای دو فروند کشتی در دریای عمان و درخواست خدمه این کشتی ها از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی دریایی اقدام به اعزام شناور و بالگرد جهت کمک به حادثه دیدگان کرد.

بلافاصله پس از دریافت این درخواست کمک که از طریق مرکز تجسس و نجات دریایی بین‌المللی صورت گرفت، نیروی دریایی ارتش اقدام به اعزام شناورها و بالگردهای خود به محل حادثه کرد و توانست در تخلیه و نجات تعدادی از خدمه کشتی‌های حادثه دیده موثر عمل کند.

این حادثه در محدوده آبی جمهوری اسلامی ایران و در فاصله ۲۵ مایلی بندر جاسک اتفاق افتاد.

اعلام درخواست کمک از نیروهای دریایی کشور های اطراف محل وقوع حادثه برای شناورهای مختلف از سوی مرکز تجسس و نجات دریایی بین‌المللی، اقدامی رایج است.

انتهای پیام

 
 
 


( ۱ )

نظر شما :

ابراهیم قدیمی ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ | ۲۲:۵۲
برخی میگویند کشتی های نظامی ما خدمه را نجات دادند.ایا شما خد مه را بعد ازنجات به ایرانیان تحویل دادید که اکنون در خاک ایران اند؟ اگر تحویل دادید چرا تحویل دادید؟انها حضورکشتی های نظامی خود در منطقه را برای کمک تاییدمیکنند. انهابه حادثه رسیدند که نتیجه کار را ببینند.وقتی رسیدندمتوجه اشتباه شدند.ایرانیان برای کمک زودتر رسیده بودند. و کار ازکار گذشته بود.