با وجود غیبت کیم جونگ اون فعالیت‌های نظامی غیرمعمولی در کره شمالی دیده نمی‌شود

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۵ کد : ۱۹۹۰۹۵۶ سرخط اخبار

گمانه‌زنی‌ها درباره وضعیت سلامت رهبری کره شمالی در پی عمل جراحی قلب زیاد است اما با وجود غیب وی از صحنه سیاست، هیچ فعالیت‌ نظامی غیرمعمولی در این کشور وجود ندارد و اطلاعات آمریکا هیچ نشانه‌ای غیر معمول در این روند نمی‌بیند که باعث شگفتی باشد.

به گزارش ایسنا، به نوشته مجله نیوزویک، یکی از مقام‌های ارشد پنتاگون که خواست نامش فاش نشود، گفت: نیروهای نظامی منطقه در غرب پاسیفیک و آسیا شامل آنهایی که شرکای ما هستند، آماده‌باش معمول تاریخی خود را دارند. اما ما هیچ نشانه‌ای را رصد نکرده و یا اطلاعات بیشتر درباره ارزیابی‌های جامع درباره وضعیت رهبری کره شمالی یا سلامت وی در دست نداریم. ما به رصد خود ادامه می‌دهیم.

این مقام مسئول دفاعی آمریکا ادامه داد: با وجود رویت قطاری در منطقه‌ای دور افتاده در کره شمالی و غیبت کیم جونگ اون، رهبری این کشور در دو رویداد مهم، معتبر بودن گزارشی که پایگاه خبری KJU درباره وضعیت وخیم سلامت یا حتی مرگ احتمالی او منتشر کرده، قابل سنجش نیست. از آنجا که موجودیت کیم جونگ اون در کره شمالی بسیار با ارزش است، مرگ او می‌تواند باعث بی نظمی‌هایی در این کشور شود، به همین دلیل است که شاید دولت پیونگ یانگ اعلام زمان مرگ وی را با هدف برقراری امنیت در سراسر کشور به تعویق انداخته است.

یکی از سخنگوهای وزارت دفاع آمریکا نیز گفت، پنتاگون اطلاعی درباره کیم جونگ اون ندارد که بخواهد آن را به اشتراک بگذارد اما آمادگی لازم دفاعی خود را حفظ می‌کند و وضعیت دفاعی مشترک را برای حفاظت از کره جنوبی در برابر هرگونه تهدید یا دشمنی تقویت می‌کند.

کلید واژه ها: کره شمالی کیم جونگ اون


نظر شما :