محمود عباس: تمامی توافقات با آمریکا و اسرائیل را لغو می‌کنیم

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۵ کد : ۱۹۹۱۵۷۴ سرخط اخبار

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد که در واکنش به طرح رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی تمامی توافقات با دولت اسرائیل و آمریکا را منتفی و لغو می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری «وفا» فلسطین، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در جریان سخنرانی خود پس از نشست فوق‌العاده‌ با رهبران فلسطینی در شهر رام‌الله خاطرنشان کرد، دولت فلسطین و سازمان آزادیبخش فلسطین  در آستانه انحلال تمامی توافقات و تفاهم‌های حاصله با دولت آمریکا و اسرائیل از جمله توافقات امنیتی هستند.

محمود عباس به فرماندهان سرویس امنیتی دستور داد تا فوراً هماهنگی‌ها با دولت اسرائیل را متوقف کنند.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین تصریح کرد، بر اساس قوانین بین‌المللی باید مقامات رژیم صهیونیستی تمامی مسئولیت‌ها و تعهدات خود را به عنوان یک قدرت اشغالگر در اراضی اشغالی بپذیرند.

محمود عباس ضمن انتقاد از دولت آمریکا، تصریح کرد، طرح صلح آمریکا موسوم به «معامله قرن» که در ژانویه گذشته از آن رونمایی شد بر اساس طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی است و واشنگتن شریک اصلی رژیم صهیونیستی در تمامی اقدامات خصمانه و ظالمانه‌شان در حق ملت فلسطین است.

وی تاکید کرد: ما به حل درگیری‌های میان اسرائیلی‌ها و فلسطینیان بر اساس راهکار تشکیل دو کشوری پایبند هستیم.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین از کشورهای جهان خواست تا با سیاست‌های آمریکا و اسرائیل و اقدامات آنها که با قوانین بین‌المللی در تعارض است، مخالفت کنند.

کلید واژه ها: محمود عباس فلسطین


( ۱ )

نظر شما :