تیمی از کمیسیون امنیت ملی برای بازدید از محل حادثه سایت نطنز اعزام می‌شود

۱۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۶ کد : ۱۹۹۲۹۰۳ سرخط اخبار

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از تصمیم گیری درباره اعزام تیمی از اعضای این کمیسیون جهت بازدید از سایت هسته ای نطنز در جلسه فردا خبر داد.

به گزارش خانه ملت، یعقوب رضازاده روز شنبه در توضیح حادثه در تاسیسات هسته‌ای نطنز اظهارداشت: وزیر امور خارجه و رییس سازمان انرژی اتمی مجلس در نشست فردا (یکشنبه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور پیدا خواهند کرد تا درباره قطعنامه اخیر شورای حکام به نمایندگان گزارش دهد، محمدجواد ظریف و  علی اکبر صالحی در ارتباط با حادثه نطنز نیز باید توضیحاتی را ارائه کنند تا کمیسیون در جریان موضوع حادثه قرار گیرد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی درباره واکنش رژیم صهیونیستی به رخداد نطنز، تصریح کرد: قطعا حمله سایبری اتفاق نیفتاده است کما اینکه سخنگوی سازمان انرژی اتمی هم اعلام کرد که در حال تحقیق و بررسی هستند و کارشناسان متخصص به محل اعزام شدند، این حادثه هیچ گونه تلفات جانی نداشته است.

رضازاده افزود: ما منتظر نتیجه بررسی و تحقیق در خصوص این حادثه هستیم، اما در صورت تایید این موضوع که رژیم صهیونیستی در رخداد نطنز نقش داشته است، جمهوری اسلامی ایران پاسخ قاطع و مقابله‌ای خواهد داد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: پیشنهاد اعزام تیمی از اعضای کمیسیون به محل حادثه جهت بازدید از وضعیت سایت هسته‌ای نطنز در نشست فردای کمیسیون مطرح و در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد. زیرا یکی از وظایف کمیسیون امنیت ملی تحقیق و تفحص درباره مسائل امنیتی کشور است.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی پنجشنبه گذشته -۱۲ تیرماه- از وقوع حادثه‌ای در سایت هسته‌ای نطنز خبر داد و گفت: یکی از سوله‌های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد. پس از این رخداد، برخی اکانت‌های رسانه‌ای صهیونیستی بلافاصله این حادثه را به اقدامات خرابکارانه اسراییل نسبت داده‌اند.

کیوان خسروی سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی درخصوص این حادثه اعلام کرد که «بررسی‌های فنی و امنیتی انجام شده از سوی دستگاه‌های ذیربط، علت وقوع حادثه در مجتمع هسته‌ای شهید احمدی روشن در نطنز را که بامداد پنجشنبه ۱۲ تیرماه به وقوع پیوست به صورت دقیق مشخص کرده است اما به دلیل برخی ملاحظات امنیتی علت و چگونگی بروز این حادثه در زمان مناسب اعلام خواهد شد.»

کلید واژه ها: تاسیسات هسته ای نطنز


نظر شما :