پومپئو: ورود چین به ایران یعنی به خطر افتادن اسرائیل، عربستان و امارات

۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۹ کد : ۱۹۹۳۸۸۸ سرخط اخبار

رویداد۲۴  وزیر خارجه آمریکا با اشاره به سند همکاری ایران و چین، می‌گوید «کشور‌های خاورمیانه باید این موضوع را آن‌طور که واقعا هست ببینند: ورود چین به ایران خاورمیانه را بی‌ثبات خواهد کرد».

مایک پومپئو، ۱۲ مرداد ماه در گفت‌وگویی با شبکه خبری فاکس، که مشخصا به سیاست‌های چین و رویکرد واشینگتن در قبال آن مربوط می‌شد، به روابط تهران و پکن نیز اشاره کرده‌است.
بیشتر بخوانید: چرا پمپئو می‌خواهد از ایران در جهان یک لولوخورخوره بسازد؟

مجری شبکه فاکس در گفتگو با وزیر خارجه آمریکا به «توافق ۴۰۰ میلیارد دلاری اقتصادی و امنیتی» اشاره کرده و به نقل از ناظران می‌گوید این توافق علاوه بر مسائل اقتصادی و زیرساختی، دربرگیرنده «نزدیک‌ترین همکاری‌های اطلاعاتی و دفاعی» میان ایران و چین است.

مایک پومپئو تاکید کرده دولت ایالات متحده این اطمینان را ایجاد خواهد کرد که تمامی قوانین و تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، شامل شرکت‌های چینی، تجار و بازرگانان [همکار]با تهران نیز خواهد شد.

او افزوده «به نظر من کشور‌های خاورمیانه باید این موضوع را آن‌طور که واقعا هست ببینند: ورود چین به ایران خاورمیانه را بی‌ثبات خواهد کرد. اسرائیل، پادشاهی سعودی یا امارات متحده عربی را به خطر می‌اندازد»./رویداد 24


( ۲ )

نظر شما :