واکنش وزارت امور خارجه نسبت به اظهارات محسن رضایی درباره عراق و سوریه

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۳ کد : ۲۰۰۰۶۵۱ سرخط اخبار

روابط عمومی وزارت‌ امور خارجه ایران در اطلاعیه ای با اشاره به اظهارات محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک گفت وگوی رسانه ای در خصوص عراق و سوریه اعلام کرد: آنچه گفته شده است دیدگاه شخصی مصاحبه شونده بوده و با نگاه جمهوری اسلامی ایران فاصله دارد و ایران در همه موارد و مقاطع بر اساس اصل برادری به کمک دولت های عراق و سوریه شتافت که جلوه بارز آن را در مبارزه با داعش می توان دید.

اطلاعیه روابط عمومی وزارت‌ امور خارجه در ادامه افزوده است: ایران با درک خطر تروریسم بر منطقه و بنا به درخواست دولت عراق و سوریه برای مبارزه با داعش حضور پیدا کرد.

پیش از این «محسن رضائی» در مصاحبه با نشریه «فایننشال تایمز» گفته بود: «ما برقراری صلح و امنیت در منطقه را از وظایف خود می دانیم. هرچه منطقه ناامن باشد، خسارات وارده به تجارت ما نیز بیشتر خواهد بود. این کمک ها در چارچوب منافع ملی ایران خواهد بود. از این به بعد، هر یک ریال که به هرکسی بدهیم، یک ریال را ادعا خواهیم کرد، زیرا اقتصاد برای ما بسیار مهم است. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما به امنیت عراق و سوریه کمک کنیم و سپس ببینیم که سایر کشورها از مزایای اقتصادی بهره مند می شوند. کالاهای ساخت ایران باید حضور پررنگی در منطقه داشته باشند.»


( ۳ )

نظر شما :

مجید آقا ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۷:۱۳
موضوع کاملا ساده است اولا که همه میخواهند بگویند هستند! خب انشالله تعالی باشند و 100 هزار سال عمر کنند و اخرش قبرهایشان در میان مقبره ها و مناطق حفاظت شده نباشد تا از ترس مردم در گور هم خواب راحتی نداشته باشند. دوم اینکه وقتی وزارت امورخارجه ما در خواب باشد دیگران جای پایی پیدا میکنند و اینطوری میشود دیگر که شده .... وزارت خارجه ما تعطیل است مثل اقتصاد و فرهنگ و ... کمی بروید عقب متوجه میشوید که دولت تمام هست و نیست مملکت را گره زد به برجام و ان را انداخت در اقیانوس به همراه کشتی تایتانیک! واقعا در سوریه و عراق نقش دولت چه بود؟ من برای وزیر محترم امور خارجه یک نامه خصوصی نوشتم و در آن متذکر شدم که به یک سئوال ایشان پاسخ دهد و صحت و سقم آن را بیان کند تا مردم از تمام اشتباهات و گناهان صغیره و کبیره این دولت بگذرند ولی حقیقت چیز دیگری بوده و هست! دولت نقشی در مبارزه با تروریست و جنگ در عراق و سوریه نداشت بلکه به دنبال مصالحه بود حتی بعد از حمله نیروهای داعش به مجلس!!