واکنش منفعلانه سازمان ملل به سانحه کشتی ایرانی "ساویز"

۱۹ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۴ کد : ۲۰۰۱۵۶۶ سرخط اخبار

سخنگوی سازمان ملل در واکنش به حادثه انفجار در کشتی ایرانی "ساویز" در دریای سرخ، خواستار حداکثر خویشتنداری در منطقه شد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی وقوع انفجار در یک کشتی ایرانی در دریای سرخ که بنا به گزارش ها ممکن است کار رژیم صهیونیستی بوده باشد، سازمان ملل خواستار "حداکثر خویشتن‌داری" در منطقه شد.

استفان دوجاریک سخنگوی سازمان ملل در این باره گفت: هرچند شرایط حاکم بر این رویداد روشن نیست، کشورهای درگیر در این حادثه باید "حداکثر خویشتنداری" را نشان دهند و از هر گونه اقدام تنش زا پرهیز کنند.                       

وی افزود: این چهارمین حادثه از این نوع در منطقه در بیش از یک ماه اخیر است.

روز سه شنبه گزارش هایی از آسیب دیدن کشتی ساویز متعلق به ایران در دریای سرخ منتشر شد. سپس وزارت امورخارجه ایران روز چهارشنبه تایید کرد که این حادثه ساعت ۰۶:۰۰ صبح سه‌شنبه به وقت محلی در نزدیکی یمن روی داده است.

به گزارش ایسنا، روز سه شنبه شب اعلام شد که سانحه روی داده برای کشتی "ایران ساویز" ناشی از انفجار مین‌های چسبان در بدنه کشتی بوده است. کشتی ایران ساویز در چند سال گذشته در دریای سرخ به منظور پشتیبانی از تکاورهای ایرانی که برای اسکورت شناورهای تجاری اعزام می‌شوند، مستقر بوده است.

پس از وقوع این حادثه، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد که رژیم صهیونیستی آمریکا را در جریان حمله به این کشتی قرار داده بود.

این مقام آمریکایی همچنین گفت که رژیم صهیونیستی این حمله را، اقدامی تلافی جویانه پس از آن چه حمله های اخیر نیروهای نظامی ایران به کشتی های این رژیم خواند، نامیده است.

علاوه بر این، فرمانده جسیکا ال. مک نالتی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای  درباره کشتی هدف قرار گرفته ایرانی در دریای سرخ گفت  که واشنگتن از گزارش رسانه ها درباره اتفاقی که برای کشتی ساویز افتاده است آگاه است.

مک نالتی افزود: ما تصدیق می کنیم که هیچ نیروی آمریکایی در این حادثه دست نداشته است. ما هیچ اطلاعات بیشتری برای ارائه در این زمینه نداریم.

انتهای پیام


( ۲ )

نظر شما :

امير کلانتر ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۴:۴۰
رژیم صهیونیستی کودک کش سلاخ جنایتکار تروریست ایرانیان مقیم سوریه را با موشک میکشد!! رجز خوانی می‌کند!! کشتی‌های ایران را میزند ! حکومت اسلامی بادروغ ما ملت را مسخره می‌کند!!! نمی‌فهمند آبروی مردم ایران را با خالی‌بندی برده اند؟؟؟!! نمی بینم آبروی ملت ایران را باخالی‌بندی کرده‌اند تو کون خر !!! اگر فوری فوری انتقام سخت گرفته نشود از روزهای آینده همه شهرهای ایران را بمباران می‌کنند!! گوساله ها انتقام نگیرید ملت ایران به این نتیجه میرسن که ایران را دارند لیبی و سوریه و افغانستان می‌کنند حکومت جمهوری اسلامی هم با مسخره کردن مردم این مهم را کتمان می‌کند