رشد ۶۳ درصدی و ۲۳ درصدی صادرات ایران با ازبکستان و قرقیزستان

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۸ کد : ۲۰۱۳۹۰۵ سرخط اخبار

جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «پیگیری مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ازبکستان و قرقیزستان» برگزار شد.

به گزارش ایسنا، جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی با موضوع «پیگیری مصوبات کمیسیون مشترک اقتصادی ازبکستان و قرقیزستان» به ریاست مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه و با حضور اعضای ستاد مرکب از مدیران دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.

در این نشست، صفری ضمن ابراز خرسندی از به نتیجه رسیدن بسیاری از مصوبات کمیسیون مشترک ازبکستان  پیگیری مصوبات این کمسیون و اجرایی کردن پروتکل ها را تا پیش از سفر رئیس جمهور به تاشکند مهم برشمرد و افزود: رئیس جمهوری تأکید ویژه برای برگزاری کمسیون های اقتصادی و پیگیری دستاورد سفرهای خارجی دارند.

معاون دیپلماسی اقتصادی در ادامه گفت: «در خصوص قرقیزستان به علت انتقال مسئولیت کمیسیون مشترک از یک وزارت خانه به وزارت خانه دیگر پیگیری اجرای مصوبات در حال انجام می باشد».

صفری صدور خدمات مهندسی به قرقیزستان را مهمتر از تجارت با این کشور دانست و از حجم بالای پروژه های صدور خدمات مهندسی در این کشور خبر داد و تاکید کرد صندوق ضمانت باید این پروژه ها را تامین مالی کند.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین به رشد 63 درصدی صادرات با ازبکستان و رشد 23 درصدی با قرقیزستان اشاره کرد و برپایی نمایشگاه کالاهای صادراتی در ازبکستان را فرصتی مغتنم برای عرضه محصولات به ویژه محصولات ساختمانی و مصالح به اوراسیا دانست.

در ادامه این جلسه در خصوص پیگیری پروژه های دانش بنیان با وزارت خانه ها و احصاء نیازها و فعالیت های آنان در این زمینه بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در این نشست اعضای حاضر در خصوص چگونگی همکاری دستگاه‌ها، موانع  پیش رو  و راهکارهای ارتقا همکاری های فیمابین،  بحث، و محورها و پیشنهادات خود را ارائه کردند.


نظر شما :