قول روسیه به اسرائیل در مورد عدم تحویل S300 به ایران

۲۳ فروردین ۱۳۸۹ | ۲۲:۲۱ کد : ۷۳۴۳ سرخط اخبار
قول روسیه به اسرائیل در مورد عدم تحویل S300 به ایران

یک روزنامه عبری امروز مدعی شد که روسیه به نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی ( کنیست ) اطمینان داده که سامانه اس 300 را به ایران تحویل نمی دهد.

به گزارش مهر، روزنامه جروزالم پست در ادامه نوشت: روسیه به جمعی از نمایندگان کنیست که به مسکو سفر کرده بودند اطمینان داده که سامانه اس 300 را تحویل ایران نمی دهد.

این در حالی است که روز 20 فروردین سال جاری یک مقام عالی رتبه روسی با تاکید بر ادامه مذاکرات روسیه برای تحویل موشک های اس 300 به ایران گفت که قرارداد فروش این سیستم دفاعی به تهران به اجرا درمی آید.

"
میخائیل دیمیتریف" مدیر سازمان فدرال همکاری های فنی نظامی روسیه گفت: قرارداد فروش سامانه دفاع موشکی اس 300 به ایران به اجرا درخواهد آمد و این قرارداد فسخ نشده است.
وی افزود: روسیه همچنان مذاکرات خود را برای تحویل موشک های زمین به هوای اس 300 به ایران ادامه می دهد.
 
دیمیتریف تاکید کرد که روسیه هنوز زمان دقیق تحویل سامانه دفاع موشکی اس 300 به ایران را مشخص نکرده است.
 
قرارداد عرضه سیستم های اس 300 به ایران در ماه دسامبر 2005 امضا شده بود، اما روسیه به دلایلی تاکنون از تحویل این سیستم ها خود داری کرده است.
 
روز 8 فوریه 2010 "الکساندر فومین" معاون اول مدیر سازمان فدرال همکاری های فنی و نظامی روسیه علت تاخیر در اجرای قرارداد را وجود نقایص فنی این سیستم ها اعلام کرد و گفت که کشورش در حال رفع این نقایص است.
 
به گفته وی، نقایص فنی در بخش فرکانسهای رادیویی پیدا شده که برطرف می شوند.
 
روسیه در حالی مدعی وجود نقص فنی در سیستم اس 300 است که در روز 13 فروردین ماه سال جاری مسکو 15 سری از این سامانه را تحویل چین داد.

 

دلیل سقوط هواپیمای کاچینسکی فنی نبوده است

محققان روسى موضوع دلايل فنى را به عنوان عامل سقوط هواپيماى حامل رئيس جمهور لهستان رد کردند و به نظر مى‌رسد که خلبانان اين هواپيما عامل اين تراژدى معرفى شوند.

به گزارش ايسنا، اين محققان اعلام کردند که خدمه هواپيماى لهستانى حامل رئيس جمهور و چند تن از مقامات ارشد لهستان نسبت به هشدارهاى مکرر در مورد عدم فرود در مه غليظ بى‌توجه بودند.

اين محققان در حال حاضر جعبه سياه اين هواپيما را بررسى مى‌کنند تا به اين موضوع پى ببرند که چرا خلبانان اين هواپيما، در فرودگاه ديگرى فرود نيامدند.

به گزارش روزنامه ديلى تلگراف، الکساندر باسترکين مسئول محققان و بازرسان اين حادثه، در ديدار با ولاديمير پوتين، نخست وزير روسيه گفت: بر اساس صدا‌هاى ضبط شده خلبانان، اين موضوع تاييد شده که مشکلات فنى عامل سقوط هواپيما نبوده است.

پس از سقوط هواپيماى حامل رئيس جمهور لهستان مردم اين کشور شوکه شده‌اند. چند گروه مختلف نيز هم چنان به تحقيقات خود براى يافتن بقاياى اجساد قربانيان اين حادثه ادامه مى‌دهند.

در همين حال، صدها هزار تن در خيابان‌هاى ورشو براى احترام به اجساد قربانيان اين حادثه حضور يافتند.

محققان در روسيه که با تيم‌هاى لهستانى براى بررسى اين حادثه در محل سقوط هواپيما حضور يافتند، اعلام کردند که کاپيتان ارشد اين هواپيما سه مرتبه تلاش کرد تا در اين هواى نامساعد هواپيما را فرود بياورد.

برادر دو قلوى لخ کاچينسکى، رئيس جمهور فقيد لهستان نيز براى شناسايى اجساد به روسيه سفر کرد تا رسما اجساد را شناسايى کند.

برونيسلاو کومورووسکى، رئيس جمهور موقت نيز 14 روز فرصت دارد تا برگزارى انتخابات رياست جمهورى را اعلام کند که اين انتخابات بايد ظرف 60 روز برگزار شود.

 

نماینده ایران در شورای حقوق بشر معین شد

 

سید محمد سجادی به عنوان نماینده دائم ایران در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در دفتر ژنو این سازمان منصوب شد.

 

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد سجادی 10 آوریل (21 فروردین) اعتبار نامه خود را به "سرگئی اوردزونیکیدزه" (Sergei Ordzhonikidze) مدیر کل دفتر سازمان ملل متحد در ژنو تقدیم کرد.

سجادی که از سال 1990 (1396) در وزارت امور خارجه مشغول به کار بوده، تاکنون در سمت های مختلفی حضور داشته است.

پیش از این وی در سمتهایی همچون مدیر کل امور بین الملل در وزرات امور خارجه ایران (سال 2007)، رئیس میز غرب آسیا طی سالهای 2005 تا 2007 خدمت کرده است.

سجادی همچنین سفیر ایران در جاکارتا (1994-1998) و نمایندگی دائم ایران در کمیسیون اقتصادی- اجتماعی برای آسیا و اقیانوس آرام در بانکوک (2001-2005) بوده است.

وی پیش از الحاق به وزارت امور خارجه طی سالهای (1989-1990) در صدای جمهوری اسلامی ایران کار می کرده است و تاکنون بیش از 100 مقاله در زمینه های مختلف از جمله تاریخ، روابط بین الملل و اقتصاد، در مطبوعات و رسانه های ایران نوشته است.

این دیپلمات ایرانی مدرک کارشناسی خود را از دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه دریافت کرد و فوق لیسانس خود را در رشته علوم سیاسی از دانشگاه تهران گرفت.

سجادی در 16 اکتبر 1961 (24 مهر 1340) در تهران به دنیا آمد و صاحب سه فرزند است.

 

سفیر ایتالیا در تهران چهار بار احضار شده است

خبرآنلاین-  رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از احضار چهارباره سفیر ایتالیا به خاطر بازداشت معصومی نژاد خبر داد .

بروجردی  در این باره گفت : وزارت خارجه تاکنون چهار بار سفیرایتالیا را احضار کرده است تا موضوع بازداشت معصومی نژاد خبرنگار بازداشت شده صدا وسیما را پیگیری کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر بروجردی افزود : سفارت ایران در ایتالیا نیز پیگیر این قضیه بوده و برای وی وکیل گرفته است. وی گفت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم طی نامه ای به وزیر خارجه درخواست کرده است قضیه بازداشت معصومی نژاد جدی پیگیری شود .

 

افزایش بهاى سبد نفتى اوپک


آریا- بهاى سبد نفتى اوپک جمعه گذشته (20 فروردين) با 37 سنت افزايش، هر بشکه 81 دلار و 97 سنت معامله شد

بر اساس اعلام پايگاه اينترنتى دبيرخانه سازمان کشورهاى صادرکننده نفت (اوپک) بهاى سبد نفتى اين سازمان، پنج شنبه گذشته (19فروردين) هر بشکه 81 دلار و 60 سنت بود که ميانگين هفتگى بهاى نفت اوپک در جمعه گذشته با سه دلار و 31 سنت افزايش نسبت به هفته پيش از آن به بشکه اى 81 دلار و 95 سنت رسيد. ميانگين همچنين بهاى سبد نفتى اين سازمان در هفته منتهى به جمعه قبل از آن (13 فروردين) 78 و 64 سنت معامله شد.
سبد نفت خام اوپک در بردارنده 12 نوع نفت خام و اعضاى اين سازمان شامل مخلوط الجزاير، گريسول آنگولا، اورينته اکوادور، سنگين ايران، سبک بصره، صادراتى کويت، اس ‌سيدر ليبى، سبک «بونى» نيجريه، مارين قطر، سبک عربى عربستان سعودى، موربان امارات و بي.سي.اف 17 ونزوئلاست
.

از حضور هیئت عراقی استقبال می‌کنیم

سخنگوى وزارت امور خارجه با بيان اين که از کنفرانس خلع سلاح در تهران تاکنون استقبال خوب


نظر شما :