خزاعی به سفرای عضو جنبش عدم تعهد نامه نوشت

۲۳ اسفند ۱۳۹۱ | ۱۲:۴۱ کد : ۱۹۱۳۹۳۸ سرخط اخبار

رییس مرکز هماهنگی جنبش غیر متعهدها در نامه ای از سفرا و نمایندگان دائم کشورهای عضو عدم تعهد در سازمان ملل درخواست کرد، کشورهای متبوعشان برنامه ریزی لازم جهت شرکت در اجلاس سال آینده خلع سلاح سازمان ملل در بالاترین سطح ممکن را داشته باشند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمد خزاعی در این نامه با یادآوری تصویب قطعنامه سازمان ملل در زمینه خلع سلاح که با ابتکار این جنبش در سال جاری به تصویب مجمع عمومی سازمان ملل رسید، تصریح کرد: بر اساس این قطعنامه قرار است اجلاس عالی رتبه یک روزه ای در شهریور ماه سال 1392 در جهت حرکت به سمت خلع سلاح کامل هسته یی برگزار شود.

 

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک، با اشاره به این که «موضوع محو سلاح های هسته یی یکی از اهداف جنبش غیرمتعهدها از زمان تاسیس آن بوده است» اهمیت اجلاس خلع سلاح هسته یی و ضرورت حضور همه اعضای جنبش غیرمتعهدها در بالاترین سطح ممکن در این اجلاس را مورد تاکید قرار داد.

 

به گزارش ایسنا، ارسال این نامه از سوی سفیر و نماینده دائم کشورمان ،دومین اقدام جمهوری اسلامی ایران به عنوان رییس جنبش عدم تعهد در جهت هماهنگی و تبیین مواضع این جنبش در زمینه خلع سلاح هسته یی است.

 

هفته گذشته جلسه فوق العاده و مشورتی اعضای جنبش غیرمتعهدها در نیویورک به ریاست محمد خزاعی رییس مرکز هماهنگی جنبش عدم تعهد برای بحث و بررسی مواضع این جنبش در اجلاس مقدماتی کنفرانس بازنگری معاهده منع اشاعه سلاح های هسته یی (ان. پی. تی) برگزار شد.

 

در این جلسه سفیر و نماینده دائم کشورمان با تبیین خط مشی جنبش عدم تعهد نسبت به خلع سلاح تاکید کرد: خلع سلاح هسته یی مهمترین اولویت جنبش عدم تعهد در زمینه خلع سلاح است و کشورهای عضو جنبش خواهان اقدامات جدی در زمینه خلع سلاح هسته یی هستند.

 

جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای پیشقدم در سطح سازمان ملل در مساله خلع سلاح هسته یی است.

کلید واژه ها: سلاح خلع سلاح خلع یی هسته یی اجلاس خلع سلاح هسته یی سلاح هسته یی جنبش عدم تعهد زمینه خلع سلاح زمینه خلع در زمینه خلع سلاح در زمینه خلع


نظر شما :