سلام فیاض استعفا داد

۲۲ فروردین ۱۳۹۲ | ۱۵:۰۶ کد : ۱۹۱۴۸۳۲ سرخط اخبار

خبرگزاری رویترز خبر داد سلام فیاض نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین به دلیل اختلاف با محمود عباس دیروز بچهارشنبه استعفا کرد.

به گزارش فارس، خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع اعلام کرد که سلام فیاض نخست وزیر فلسطین دیروز چهارشنبه در پی اختلاف با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان درباره سیاست دولت استعفا کرد.

قرار است محمود عباس امروز پنجشنبه از اردن به کرانه باختری باز گردد.

منابع رویترز توضیح نداده اند که محمود عباس قرار است با استعفای فیاض موافقت کند یا خیر.

سخنگوی دفتر سلام فیاض نیز از دادن هر گونه توضیحی درباره این اخبار خودداری کرد.

منابع آگاه فلسطینی پیش از این نیز اعلام کرده بودند که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قصد دارد سلام فیاض نخست وزیر این تشکیلات را به دلیل اختلاف نظرهایی که با وی دارد، برکنار کرده و «محمد مصطفی» اقتصاددان فلسطینی را مامور تشکیل کابینه جدید کند.

این منابع علت تصمیم عباس را اختلاف نظر زیاد وی با سلام فیاض دانستند و نمونه بارز اخیر نیز پذیرش استعفای «نبیل قسیس» وزیر دارایی است در حالی که عباس مخالف این اقدام بود.

این منابع افزودند: در زمان پذیرش استعفای قسیس، محمود عباس در خارج به سر می برد و به محض بازگشت، جلسه ای با رهبران جنبش فتح برگزار و آنان نیز اعلام کردند از اقدام های فیاض به ویژه موضوع قسیس بسیار خشمگین هستند و پس از آن وزرای فتح در حضور عباس استعفای خود را اعلام کردند.

منابع فلسطینی همچنین گفته اند که محمود عباس از سلام فیاض که درخواست ملاقات با باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا را کرده بود، نیز بسیار ناراضی هستند و این مسائل موجب شده رئیس تشکیلات به نخست وزیر اطلاع دهد که تا چند روز آینده نقشی در دولت نخواهد داشت و به زودی دولت جدید به ریاست محمد مصطفی را تشکیل خواهد داد.

کلید واژه ها: عباس فیاض محمود عباس محمود سلام فیاض سلام تشکیلات استعفای نخست وزیر


نظر شما :