واکنش سلطانیه به گزارش آمانو

۰۲ خرداد ۱۳۹۲ | ۱۸:۲۸ کد : ۱۹۱۶۵۱۹ سرخط اخبار

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: گزارش اخیر مدیرکل آژانس سندی اثبات کننده درخصوص موفقیت ها و دستاوردهای هسته یی کشورمان همسو با نظارت کامل آژانس بشمار می رود.

علی اصغر سلطانیه درباره گزارش یوکیا آمانو که شامگاه چهارشنبه در اختیار کشورهای عضو آژانس قرار گرفت افزود: این گزارش همانند گزارش های قبلی است و تنها بخشی از آمار و اطلاعات در آن تغییر کرده است.

وی درباره مهمترین پیام این گزارش گفت: پیام بارز این گزارش این است که آژانس می تواند به فعالیت های خود در زمینه بازرسی ها بدون هیچ مانعی ادامه دهد و هیچ شواهدی از انحراف مواد هسته یی و فعالیت ها به اهداف نظامی مشاهده نشده و این بسیار مهم است که پس از ده سال بازرسی های مستمر آشکار می سازد بسیاری از اظهارات و ادعاهای رسانه های غربی و یا اندک کشورهای غربی کاملا بی اساس است.

وی گفت: نکته بااهمیت دیگر این گزارش این است که هر بار پیشرفت های بیشتری از جمهوری اسلامی ایران را در زمینه هسته یی را اذعان می کند، آن هم زیر نظر آژانس و در چارچوب اهداف صلح آمیز،که مفهوم آن موفقیت،درعین تعهد به معاهدات بین المللی است.

سلطانیه گفت: در یک کلام این گزارش به صراحت به همه جهان اعلام می کند که تمام فعالیت های هسته یی ایران زیر نظر آژانس است و این پیام بسیار سریع و مشخص این گزارش است.

کلید واژه ها: یی هسته یی


نظر شما :