هشدار حماس به قاهره

۲۸ تیر ۱۳۹۲ | ۱۵:۵۴ کد : ۱۹۱۸۷۵۶ سرخط اخبار

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، جنبش حماس نسبت به در تنگا قرار دادن نوار غزه هشدار داد و از رهبران جدید مصر خواست تا تخریب تونل های مرزی نوار غزه را متوقف سازند.

به گفته فلسطینیان، نیروهای مصری از زمان عزل «محمد مرسی» رئیس جمهور سابق مصر ده ها تونل واقع در بین غزه و مصر را تخریب کرده اند که منجر به کارشکنی شدید در برابر ورود کالاهای حیاتی از جمله سوخت به غزه شده است.

رژیم صهیونیستی از 7 سال قبل نوار غزه را به محاصره درآورده و از ورود کالا، مواد ساختمانی و سوخت به غزه جلوگیری می کند و این در حالی است که توافقنامه های بین المللی امضاشده از واردات کالا از طریق مصر به غزه ممانعت می کند و در این شرایط تونل های مرزی نوار غزه که تعداد آنها صدها تونل است، برای اقتصاد نوار غزه حیاتی است.

در همین رابطه «اسماعیل هنیه» نخست وزیر دولت منتخب فلسطین در غزه نسبت به وقوع فاجعه در غزه در صورت بسته شدن تونل ها بدون بازگشایی گذرگاه ها هشدار داد.

هنیه گفت که تخریب تونل ها باعث در تنگنا قرار گرفتن غزه می شود، حماس نیازهای امنیتی مصر را درک می کند اما این نیازهای امنیتی نباید بر نیازهای فلسطینیان تاثیر بگذارد.

پیش از این رویترز در خبری اعلام کرده بود که ارتش مصر 80 درصد تونل های واقع در مرز غزه و به عبارتی 805 تونل را تخریب کرده است.

کلید واژه ها: مصرنوار غزه


نظر شما :