انتقال رهبران اخوان المسلمین به لیبی

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۰۱:۱۶ کد : ۱۹۳۱۹۸۲ سرخط اخبار

برخی منابع سیاسی و نظامی و امنیتی لیبیایی از پروازهای مشکوک هواپیماهای نظامی و غیر نظامی قطری در فرودگاه بین المللی معیتیقه در طرابلس پایتخت لیبی خبر دادند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، خبرگزاری آلمان نوشت: این منابع به روزنامه العرب چاپ لندن گفتند : « هواپیماهای قطری حامل رهبران درجه یک و درجه دو گروه اخوان المسلمین هستند» که دوحه تصمیم گرفته است آنها را از قطر اخراج کند.

این منابع گفتند کار انتقال اعضای گروه اخوان المسلمین از دوحه به طرابلس با نظارت سازمان اطلاعات قطر و با هماهنگی با شبه نظامیان مسلح لییبایی طرفدار دوحه و با همکاری با سازمان اطلاعات ترکیه صورت می گیرد که فعالیتهای خود را در سه سال گذشته در لیبی پس از سرنگونی نظام سرهنگ قذافی افزایش داده است.

این گام پس از آنکه قطر سازوکار اجرای سند ریاض را امضا کرد برداشته می شود.

این سند قطر را ملزم کرده است سیاستهای خود را در حمایت از گروه اخوان المسلمین و مانع ادغام دوحه در موضع واحد شورای همکاری خلیج فارس اصلاح کند.

عربستان ، امارات و بحرین پنجم مارس گذشته سفرای خود را از قطر فراخواندند.

این سه کشور در بیانیه ای اعلام کردند « مجبور شدند تصمیمات مناسبی را برای حمایت از امنیت و ثبات خود بگیرند و این کار را با فراخوانی سفرای خود از قطر آغاز کردها ند.»

با وجود آنکه قطر این سند را امضا کرده است اما برخی منابع سعودی گفتند ریاض و منامه و ابوظبی تا زمانیکه قطر به صورت ملموس به تعهدات خود عمل نکند سفرایشان به دوحه باز نخواهند گشت.
 

کلید واژه ها: قطر دوحه


نظر شما :