بشار برود، ایران از افغانستان تا لبنان را تسخیر می کند

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۹:۲۹ کد : ۱۹۳۲۳۵۰ سرخط اخبار

ایمن الظواهری، رهبر شبکه القاعده در آخرین پیام ویدئویی خود به هواداران این گروه تروریستی گفت که شاخه ی القاعده ی عراق که وارد سوریه شد برای مبارزه ی دیگر گروه های اسلام گرا در سوریه "فاجعه سیاسی" به بار آورده است.

به گزارش «انتخاب»، الظواهری در این پیام ویدئویی از نیروهای القاعده در سوریه خواسته تا به عراق برگردند و به جای بحرانی تر کردن اوضاع در سوریه، نیروی خود را در عراق به کار برند که نیازمند حضور آن هاست.

او خطاب به نیروهای القاعده که برای جنگ به سوریه رفته اند گفت: «در میان نیروهای انقلابی متعهد آبشار خون راه انداختید».

نیروهای شاخه ی القاعده ی عراق تحت عنوان "دولت اسلامی عراق و شام" (داعش) سال گذشته وارد سوریه شدند و بلافاصله علیه دولت بشار اسد، نیروهای سکولار و نیز جبهه "النصره" که خود از گروه های تندروی اسلام گراست، اعلام جنگ کردند.

ایمن الظواهری که بعد از کشته شدن اسامه بن لادن در سال ۲۰۱۱ رهبری القاعده را برعهده گرفته است، ابوبکر البغدادی، رهبر القاعده ی عراق را متهم می کند که به "فتنه" دست زده است.

الظواهری می گوید ناهماهنگی و تفرقه ای که میان نیروهای اسلام گرای تندرو در سوریه ایجاد شده است، یک موقعیت طلایی برای بشار اسد است.

رهبر القاعده در این پیام ویدئویی به رهبر داعش گفته که به جای این "فتنه " اقدامات و تلاش خود در عراق را دوبرابر کند. او هشدار داده که شیعیان تمام عراق را به انحصار خود درمی آورند و البغدادی را به "سهل انگاری" متهم کرده است.

رهبر القاعده همچنین در این ویدئو هشدار داده که اگر نتوان بشار اسد را سرنگون کرد، ایران از "افغانستان تا لبنان" را کاملا در سیطره خود و شیعیان درخواهد آورد.

کلید واژه ها: القاعده


نظر شما :