به فرمان الظواهری بود که به ایران حمله نمی‌کردیم!

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۰۲:۲۸ کد : ۱۹۳۲۷۷۵ سرخط اخبار


اختلاف گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش با القاعده و رهبر آن ایمن الظواهری وارد مرحله جدیدی شده است. بعد از این که هر دو گروه یکدیگر را به خیانت و انحراف از مسیر جهاد متهم کردند، این بار داعش مدعی است سیاست القاعده در درگیر نشدن با ایران اشتباه بوده است.

به گزارش «تابناک»، شبکه سعودی العربیه به انتشار ویدئویی از ابومحمد العدنانی سخنگوی دولت اسلامی عراق و شام و محتوای آن و از جمله به مسائل مطرح شده در باره ایران پرداخته است.

العربیه مدعی شده است که در شرایطی که کشورهای مسلمان از افغانستان تا مراکش روزهای خونباری را شاهد هستند، ایران کمتر از این موج خشونت ها آسیب دیده است و اکنون سخنگوی داعش می گوید، القاعده در سالهای گذشته با صدور فرمانی برای حمله نکردن به ایران و منافع آن به سپری برای ایران تبدیل شده بود.

العدنانی سپس با اعتراض به الظواهری پرسیده است که ثمره این سیاست چه بوده است.

وی ادامه داده که «دولت اسلامی» به درخواست شیوخ و سمبل های جهاد برای حمله نکردن به ایران عمل کرده است و خشم خود را فرو خورده است در حالی که می توانست ایران را به برکه ای از خون تبدیل کند.

وی مدعی شده است که داعش اتهام مزدور ایران بودن را در شرایطی تحمل کرده است که صبرش در مقابل ایران به توصیه شیوخ القاعده و برای به خطر نیفتادن منافع و خطوط تدارکاتی آن بوده است!

بعضی رسانه های خارجی در ابتدای تشکیل داعش در آوریل سال گذشته، داعش را به کمک به منافع دولت بشار اسد متهم کردند و این باعث خشم العدنانی در نوار و ویدئوی منتشر شده، گردیده است. آژانس فرانس پرس سخنان وی خطاب به الظواهری را نقل کرده است که گفته: «شیخ اسامه، همه مجاهدین را با یک کلمه دور هم گرد می آورد و تو آنها را پراکنده کرده ای». وی با رد این که داعش شاخه ای از القاعده است، گفته «داعش شاخه ای از القاعده نیست و هرگز نبوده است».

پیش از این، ایمن الظواهری از داعش خواسته بود که به درگیری با دیگر گروه های مخالف سوری پایان دهد و نیروهای خود را از این کشور خارج کند که داعش این خواسته را نپذیرفت.

اکنون العدنانی، الظواهری را متهم به اشتباه کرده ولی باز هم دست خود را به سوی او دراز کرده و خواستار تغییر محمد الجولانی رهبر گروه جبهه النصره، دیگر گروه وابسته به القاعده در سوریه شده است. به گفته وی، یا الظواهری با لجاجت بر اشتباهات خود پای می فشارد و درگیری بین مجاهدین در سوریه ادامه می یابد و یا این که به اشتباهات خود اقرار کرده و آن را اصلاح می کند.

العدنانی درخواست الظواهری برای محدود کردن فعالیت داعش به عراق را نیز رد کرده و آن را غیرمنطقی، غیر واقع بینانه و غیرمشروع دانسته است.


العربیه بخش دیگری از سخنان العدنانی خطاب به الظواهری در مورد دیگر کشورها و از جمله مصر را نیز مورد توجه قرار داده است که در آن آمده: « بار دیگر تو را به اصلاح راه و روشت دعوت می کنیم و می خواهیم با ارتش های پاکستان، مصر، افغانستان، تونس، لیبی، یمن و دیگر سربازان طاغوت بجنگی و با احکام شرعی بازی نکنی و اعلام کنی که حکومت فاسد است، قانون اساسی باطل است و ارتش توطئه گر است. می خواهیم به صراحت فرمان جنگ علیه ارتش مصر، این ارتش سیسی فرعونی جدید را صادر کنی و از مرسی و حزبش نیز برائت بجویی. دیگر خیمه شب بازی برای مسلمانان بس است. آری؛ مرسی مرتد است زیرا با ارتش خود به سینا نرفته بود تا با یهودیان بجنگد، بلکه برای جنگ با موحدان رفته بود. او با هواپیما ها و تانک هایش، خانه های مسلمانان را در هم کوبید. آری، آن مرتد، قاضی نصرانی صلیبی منصوب کرد تا بر اسرای موحد حکم کند و به طور طبیعی، حکم اعدام بود. چه پاسخی به او می دهی؟ او را مظلوم جلوه دادی و با او همدردی کردی»

کلید واژه ها: داعش الظواهری القاعده العدنانی


نظر شما :