ریابکوف: ایده‌های تازه‌ای در مذاکرات هسته‌ای مطرح کرده‌ایم

۳۱ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۸ کد : ۱۹۳۸۶۵۵ سرخط اخبار

نماینده روسیه در مذاکرات هسته ای با ایران روز دوشنبه به خبرگزاری «ایتارتاس» گفته است که مسکو در دور تازه مذاکرات، طرح های تازه ای را ارائه کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه در گفت وگو با خبرگزاری «ایتارتاس» از ارائه طرح های جدید از سوی مسکو در مذاکرات هسته ای با ایران خبر داده است.

نماینده روسیه در مذاکرات هسته ای در این رابطه گفته است: «ما شاهد برخی پیشرفت ها از جمله در موضوعاتی که همواره دشوارترین ها بوده اند، بودیم. خود ما هم در این پیشرفت نقش داشتیم.»

وی افزود: «هیئت روس در روزهای اخیر ایده های جدید مطرح کرده است. ما هم در سطح مدیران سیاسی و هم در سطح کارشناسان با دیگر هیئت ها تماس فشرده داریم.»

هفتمین دور از مذاکرات جامع هسته ای ایران و گروه موسوم به 1+5 از روز جمعه در نیویورک آغاز شده و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل نیز ادامه خواهد داشت. طرفین باید تا روز سوم آذر بر سر راهکاری جامع به توافق برسند.

آقای ریابکوف همچنین گفته است: «هیچ دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. اما باید با تمرکز در این مسیر به تلاش ادامه دهیم.»

نماینده روسیه با بیان اینکه هنوز توافقی برای برگزاری نشست در سطح وزیران خارجه صورت نگرفته، گفت: «ما چندین ایده جدید را مطرح کرده ایم. امیدواریم که از این ایده ها به عنوان محرکی برای اقدامات جمعی برداشت شود.»

وی در مصاحبه دیگری با خبرگزاری ریانووستی نیز در مورد پیشرفت های صورت گرفته گفته است: «پیشرفت هایی صورت گرفته، اما روند آن آرام است. مهم این است که این پیشرفت ها در زمینه موضوعاتی صورت گیرد که تاکنون بهبود نیافته اند.»

آقای ریابکوف همچنین با اشاره به حضور روسای جمهور آمریکا و ایران در مجمع عمومی سازمان ملل، گفته است حضور مقامات ارشد دو کشور در نیویورک می تواند بر روند مذاکرات اثرگذار باشد.


نظر شما :