واکنش دمشق به حضور پیشمرگ‌ها در کوبانی

۰۸ آبان ۱۳۹۳ | ۰۱:۲۲ کد : ۱۹۴۰۲۳۹ سرخط اخبار

با حرکت پیشمرگ های کرد عراقی به سوی کوبانی، دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان تاکید کرد که این نیروها تنها برای کمک به کردها در این شهر اعزام شده اند. در همین حال یک مسئول سوری تاکید کرد که دمشق مخالف حضور پیشمرگ های عراقی در کوبانی نیست.

به گزارش ایسنا ، جبار یاور، دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کردستان عراق تاکید کرد که تعداد پیشمرگ های اعزامی ما به اقلیم در حال حاضر در همین حد خواهد بود و افزایش این تعداد نیاز به توافق های منطقه ای و بین المللی دارد.

وی گفت: ترکیه با عبور نیروهای ما به کوبانی مخالفتی ندارد و ما در این شهر با هماهنگی با نیروهای کرد مستقر در کوبانی به انجام عملیات خواهیم پرداخت.

جبار یاور ادامه داد: حضور پیشمرگ ها در سوریه باعث تضعیف ما در عراق نخواهد شد. پیشمرگ ها تا بیرون راندن کامل داعش از عراق به جنگ علیه آنها ادامه خواهند داد.

از سوی دیگر شریف شحاده، از نمایندگان پارلمان سوریه و از نزدیکان جریان حاکم با اعلام اینکه دمشق از اعزام نیروهای کرد عراقی به سوریه استقبال می کند گفت: اینکه کردهای عراقی برای دفاع از شهر کوبانی در مقابل تروریست ها به شمال سوریه رفته اند جای تشکر دارد چرا که هدف نهایی از بین بردن داعش است.

وی ادامه داد: دمشق موضع منفی در قبال این امر ندارد اما همه باید بدانند که کوبانی یک شهر سوری است و خاک سوریه محسوب می شود و نیروهای کرد پس از پایان غائله باید به کشور خود بازگردند.

با توجه به نزدیکی شحاده به جریان حاکم در سوریه، می توان اظهارات وی را اولین موضع گیری رسمی دمشق درقبال اعزام نیروهای کرد عراقی به کوبانی به حساب آورد.

امروز (چهارشنبه) 150 پیشمرگ اقلیم کردستان عراق که از نیروهای زبده این اقلیم هستند به همراه ده ها خودرو زرهی و سلاح های سنگین از خاک ترکیه راهی کوبانی در شمال سوریه شدند تا با داعش بجنگند

کلید واژه ها: پیشمرگ کوبانی نیروهای کرد


نظر شما :