احتمال بازگشت ظریف به تهران برای مشورت

۳۰ آبان ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۲ کد : ۱۹۴۱۰۶۴ سرخط اخبار گام به گام تا توافق جامع

منابع خبری گزارش داده اند که شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه احتمال دارد وزیر امور خارجه ایران برای مشورت، به تهران بازگردد.

به گزارش فارس، چندین خبرنگار مستقر در وین گزارش داده است که شایعاتی مبنی بر احتمال بازگشت «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران به تهران، برای رایزنی و مشورت بیشتر در مورد مذاکرات، وجود دارد.

خبرنگار شبکه بی بی سی در توئیتر به نقل از منابع آگاه گزارش داده است که دیدارهای امروز آقای ظریف، مشخص می کند که آیا لازم است وی سفری به تهران داشته باشد یا نه. وزیر امور خارجه امروز با همتایان آمریکایی، فرانسوی و انگلیسی خود دیدار می کند.

برخی دیگر از خبرنگاران هم گزارش داده اند که احتمال دارد این دیدار یک روزه باشد و وزیر خارجه پس از آن بار دیگر به محل مذاکرات هسته ای بازگردد. هنوز این خبر از سوی هیچ یک از مقامات ایرانی تائید نشده است.

دور تازه مذاکرات هسته ای ایران و گروه موسوم به 1+5 در حالی از روز سه شنبه از شهر وین اتریش آغاز شده که طرفین برای رسیدن به توافق، تنها تا روز سوم آذر زمان دارند. سال گذشته در ادوار پایانی مذاکراتی که به توافق موقت منجر شد هم شایعات مشابهی منتشر شده بود.


نظر شما :