اولاند نمی‌خواست نتانیاهو در راهپیمایی باشد

۲۲ دی ۱۳۹۳ | ۱۵:۵۵ کد : ۱۹۴۲۹۹۳ سرخط اخبار
رسانه های اسرائیل گزارش داده اند رئیس جمهوری فرانسه تمایلی به حضور نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مراسم راهپیمایی سران کشورهای دنیا علیه «تروریسم» نداشته و تلاش کرده وی را از سفر به پاریس منصرف کند.
 
به گزارش فارس، برخی گزارش ها حاکی است فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه تمایلی به حضور بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در راه پیمایی روز یکشنبه سران کشورها در پاریس برای اعلام همبستگی با قربانیان حملات روزهای گذشته در این شهر نداشته است.
 
رسانه های صهیونیستی، از جمله روزنامه تایمز اسرائیل روز یکشنبه ضمن اعلام این خبر افزودند آقای اولاند معتقد بوده که حضور نتانیاهو باعث ایجاد تفرقه می شود.
 
این خبر در حالی اعلام شده که روز شنبه اخبارهای متناقضی از برنامه نتانیاهو برای سفر روز یکشنبه منتشر می شد . ابتدا گزارش شد نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلایل امنیتی در این مراسم شرکت نمی کند اما تنها ساعاتی بعد وی به همراه برخی دیگر از مقامات این رژیم تصمیم خود را برای سفر به پاریس اعلام کرد.
 
بنا به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل نتانیاهو بعد از آنکه تصمیمش برای سفر به پاریس را اعلام کرد با این پاسخ روبرو شد که پاریس دعوت نامه ای را هم برای محمود عباس، رئیس دفتر تشکیلات خودگردان فلسطین ارسال کرده است.
 
دولت فرانسه علاوه بر این از برنامه اولاند برای ملاقات با محمود عباس در شب شنبه خبر داد.
 
تایمز اسرائیل می نویسد نتانیاهو سرانجام پس از حضور در این مراسم ابتدا در صف دوم حرکت می کرد اما سپس راهش را برای ایستادن در صف اول باز کرد.
 
خبرگزاری فارس پیشتر گزارش داده بود حضور نخست وزیر رژیم صهیونیستی در صف اول این مراسم با واکنش های منفی در میان کاربران شبکه های اجتماعی روبرو شده است.
 
روزنامه صهیونیستی هاآرتص هم این خبر را از قول یک مقام اسرائیلی گزارش داده است. به نوشته این روزنامه رئیس جمهور فرانسه پیامی به نتانیاهو فرستاده و از وی خواسته به پاریس نیاید.
 
این منبع می گوید بعد از تصمیم دولت فرانسه برای ارسال دعوتنامه به سران کشورها ژاکوئس اودیبرت، مشاور امنیت ملی آقای اولاند با یوسی کوهن همتای اسرائیلی اش تماس گرفت و به وی گفت که اولاند ترجیح می دهد نتانیاهو در این مراسم شرکت نکند.
 
وی همچنین گفته که یکی از نگرانی های فرانسه که آن را به مقامات تل آویو انتقال نداد این بود که نتانیاهو از این مراسم برای اهداف تبلیغاتی خود استفاده خواهد کرد و به سخنرانی درباره یهودی های فرانسه خواهد پرداخت.
 
این راه پیمایی به دعوت مقامات کشور فرانسه برای محکوم کردن حمله روز چهارشنبه دو مرد مسلح به دفتر نشریه طنز «شارلی ابدو» و چند حادثه تیراندازی و گروگان گیری دیگر در پاریس برگزار شد.

کلید واژه ها: نتانیاهوپاریسنخست وزیر رژیم صهیونیستیرژیم صهیونیستی


نظر شما :