امریکا: درباره خوشرو نظری نداریم

۱۰ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۷:۴۷ کد : ۱۹۴۳۷۵۵ سرخط اخبار
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره تصویب لایحه تحریم بیش تر ایران در کمیته بانکی سنا، تاکید کرد: اوباما هرگونه لایحه تحریم بیش تر علیه ایران در حین مذاکرات وتو می کند.
 
به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت خارجه آمریکا، جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه این کشور در نشست خبری خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره تصویب لایحه اعمال تحریم های بیش تر علیه ایران در کمیته بانکی سنا، گفت: رای گیری امروز تنها اولین گام از روند قانونی چندجانبه پیش از تصویب لایحه به عنوان قانون در کنگره است اما من فکر می کنم همان گونه که شما می دانید رییس جمهور به طور آشکار اعلام کرده است هر لایحه ای در جهت اعمال تحریم های بیش تر که روند مذاکرات هسته ای را تهدید کند وتو خواهد کرد.
 
وی در پاسخ به سوالی درباره این که آیا مذاکراتی با سناتورها و اعضای کنگره در این باره انجام گرفته است، ادامه داد: مطمئنا چنین اقدامی انجام گرفته است. ما تماس های منظم با آن ها داریم. ما به مباحث و مشورت های مان هفته آینده ادامه خواهیم داد.
 
ساکی اضافه کرد: هنوز این لایحه در کنگره روند خود را طی نکرده است.
 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوال دیگری درباره انتخاب غلامعلی خوشرو به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل، گفت: ما در آن زمان درباره کاندیدای قبلی پیشنهاد شده مواضع خود را اعلام کردیم و گفتیم که چرا درباره آن فرد نگرانی هایی داریم. ما نیز گزارشاتی دریافت کردیم که ایران غلامعلی خوشرو را به عنوان نماینده دائمی خود در سازمان ملل معرفی کرده اما در این باره هیچ نظر و واکنشی ندارم.
 
او در برابر اصرار خبرنگار مبنی بر این که آیا انتظار می رود وی بتواند در نیویورک در سمت جدید خود فعالیت کند؟ گفت: ما درباره ویزا صحبت نمی کنیم. من چیزی در این مورد ندارم که به شما بگویم. اجازه دهید ایرانیان درباره این روند صحبت کنند.
 
به گزارش ایسنا، وزارت خارجه ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که غلامعلی خوشرو به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل منصوب شده است.
 
خوشرو اخیرا به عنوان سفیر ایران در سوییس به این کشور عزیمت کرده بود.
 
هم چنین وزارت خارجه کشورمان نیز با اعلام این خبر اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران هم چنان مراتب اعتراض خود را نسبت به عدم صدور روادید برای نماینده معرفی شده قبلی اعلام می دارد و پیگیری رویه های غیرحقوقی دولت میزبان از طریق ساز و کارهای قانونی در سازمان ملل در دستور کار نمایندگی دائم جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.
 
جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که باید برای حفظ منافع ملی کشور و ارتقاء جایگاه ایران در عرصه های بین المللی فرصت سازی کرد تا حداکثر منافع ملی تامین گردد و حضور موثر و فعال ایران در سازمان ملل بویژه با توجه به شرایط بحرانی منطقه یی و بین المللی بیش از پیش ضرورت دارد.

کلید واژه ها: بیش تر


نظر شما :