تخریب قبر صدام در تکریت

۲۵ اسفند ۱۳۹۳ | ۲۰:۰۵ کد : ۱۹۴۵۳۸۲ سرخط اخبار
در حالی که نبرد نیروهای عراقی برای بازپس گیری کامل تکریت از دست تروریست های داعش ادامه دارد، قبر صدام، دیکتاتور سابق عراق در این شهر متحمل خسارت های بسیاری شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، درگیری های شهر تکریت به شدت میان نیروهای امنیتی عراقی و تروریست های داعش بالا گرفته است و با تشدید نبرد در شمال و جنوب زادگاه صدام، دیکتاتور عراق، نیروهای امنیتی وعده دادند که ظرف ساعات آتی به طور کامل این شهر را آزاد کنند.

در همین حال تصاویر خبرگزاری آسوشیتدپرس از روستای العوجه در جنوب تکریت نشان می دهد که تنها چیزی که از قبر تجملاتی صدام باقی مانده ستون های آن است. در قبر صدام دیگر خبری از پوسترهای چهره وی نیست و آنها در خاکروبه ها پنهان شده اند.

بجای این تصاویر در همه جا پرچم های نیروهای مردمی و تصاویر فرماندهان آنها دیده می شود.

یکی از فرماندهان نیروهای داوطلب مردمی شیعه عراقی می گوید: این مکان یکی از جاهایی است که داعش در آن تجمع زیادی داشته چون محل دفن صدام است. در اطراف این محل بمب های زیادی علیه ما کار گذاشتند.

گروه تروریستی داعش که کنترل تکریت را از ماه ژوئن به دست دارد در ماه اوت اعلام کرد که قبر صدام به کلی تخریب شده است اما مقام های محلی گفتند که تنها محل غارت شده و خسارات زیاد نبوده است.

جنازه صدام در روستای العوجه که زادگاهش است، از سال 2007 دفن است. محل قبر وی با یک سنگ مرمر هشت ضلعی و گل کاری پوشیده شده بود. البته رسانه های عراقی سال گذشته گزارش دادند که وفاداران صدام در بحبوحه نگرانی آنها از تخریب محل، جنازه را خارج کرده اند.

کلید واژه ها: صدام قبر تکریت


نظر شما :