اتحادیه اروپا در صف خریداران گاز ایران

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۲۲:۲۷ کد : ۱۹۴۷۶۰۱ سرخط اخبار
یک منبع آگاه از مذاکره غیر رسمی برخی از اعضای اتحادیه اروپا به منظور واردات گاز از ایران خبر داد.

یک منبع آگاه در گفت وگو با خبرگزاری فارس از مذاکره غیر رسمی برخی از اعضای اتحادیه اروپا به منظور واردات گاز از ایران خبر داد.

وی با اشاره به اینکه درخواست های غیر رسمی از کشورهای حاشیه دریای خزر به منظور مشارکت ایران در صادرات گاز به اروپا ارسال شده است تصریح کرد:تا زمانی که مذاکرات سیاسی ایران با کشورهای 5+1 به نتیجه قطعی نرسد این درخواست ها رسمی نخواهد بود.

این منبع آگاه خاطرنشان کرد: اخیرا هیئت های نفتی و تجاری اروپایی که برخی از آنها عضو اتحادیه هستند به ایران سفر کرده و مذاکراتی با مسئولان ارشد صنعت نفت داشتند تا ضمن واردات گاز از ایران بتوانند در این صنعت نیز سرمایه گذاری کنند.

وی اظهار داشت: یکی از محورهای مورد مذاکره با این هیئت های نفتی احداث خطوط لوله به منظور صادرات گاز است که در مذاکرات عنوان شد ایران توانایی ساخت خطوط لوله و تاسیسات مورد نیاز برای انتقال گاز را دارد و تنها نیازمند سرمایه گذاری اروپایی ها است تا کارها با سرعت بیشتری پیش رود.

به گزارش فارس اخیرا از سوی برخی کشورهای حاشیه دریای خزر مانند آذربایجان به منظور حضور ایران در خط صادرات گاز به اروپا دعوت نامه هایی ارسال شده است و همچنین برخی از مقامات اروپایی اعلام کرده اند ایران می تواند در خط لوله صادرات گاز ناباکو مشارکت داشته باشد.
 

کلید واژه ها: صادرات گاز


نظر شما :