احتمال کارشکنی سعودی‌ها برای شیعیان عراقی

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۲۰:۰۵ کد : ۱۹۵۸۹۵۲ سرخط اخبار

نماینده آیت الله سیستانی در امور عتبات عراق گفت: سعودی ها برای اینکه اربابانشان را خوشحال کنند، مانع حج زوار ایرانی می شوند.

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام سید ابراهیم لاجوردی با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: شیعه همواره در طول تاریخ مظلوم واقع شده و چون حامل پیام اسلام ناب محمدی(ص) و پیرو قرآن و اهل بیت(ع) است، همواره مورد هجمه گروه های تکفیری، اسلام وهابی و آمریکایی قرار می گیرد.

وی افزود: اینجاست که تمسک به اهل بیت(ع)، عترت آنها و اسلام ناب محمدی(ص) و منافع مشترکی که مابین شیعیان و مسلمان جهان وجود دارد، ایجاب می کند که همگی دست در دست هم بدهند و در مقابل اسلام وهابی، آمریکایی وبه خصوص تکفیریها بایستند.

نماینده آیت الله سیستانی در امور عتبات عراق تصریح کرد: شور و شعور حسینی در زنجان این پیام را به دنیا می رساند که شیعیان دست از امام حسین(ع) و اهل بیت(ع) بر نمی دارند و آنچه که از جان و مال دارند در راه امامان معصوم(ع) فدا می کنند.

وی با اشاره به حمایت های حکام برخی از کشورهای اسلامی از تروریست ها و وظیفه ای که مسلمانان و شیعیان در این مورد دارند، گفت: باید این مسئله برای دنیا و به خصوص برای کشورهای اسلامی و ملت های مسلمان باز شود و این پیام رسانده شود که اسلام ناب محمدی(ص) چیست و اسلام آمریکایی به دنبال چیست؟.

لاجوردی با بیان اینکه به طور یقین استکبار دست از مسلمانان بر نمی دارد، عنوان کرد: متاسفانه همواره با پول های وهابی ها، عربستانی ها و قطری ها، گروه های تروریستی تشکیل می شوند.

وی بیان کرد: این گروه ها روزی با نام القاعده، النصره و روزی به نام داعش تشکیل می شوند و می خواهند با این کارها بین مسلمانان تفرقه ایجاد کنند.

نماینده آیت الله سیستانی در امور عتبات عراق با بیان اینکه دشمنان می دانند تنها مسلمانی که پیرو اهل بیت(ع) هستند در مقابل داعشی ها، اسلام تکفیری ها و آمریکایی ها می ایستند، خاطرنشان کرد: شیعیان در طول تاریخ در مقابل استعمار ایستاده و مقاومت کرده اند.

وی با بیان اینکه در عراق و دیگر کشورها همواره با فتوای مراجع مردم پشت مراجع ایستاده اند، اظهار داشت: مسلمانان همواره با عمل به فتوای مراجع توانستند استعمار را از کشورهای خود دور کنند.

 لاجوردی تصریح کرد: آمریکایی ها، غربی ها و وهابی ها از این موضوع احساس خطر می کنند و می بینیم در بلاد اسلامی چه عراق، افعانستان، سوریه و لبنان هر روز یک سیاستی را به راه می اندازند و مجموعه هایی را با پول و سلاح ایجاد می کنند تا مسلمانان را به جان هم بیندازند.

وی افزود: امروز ملت ها روشن بین شده و فهمیده اند که هدف دشمن چیست و این کشت و کشتارها از روی ناامیدی و ناچاری تکفیری ها و داعشی ها ست.

نماینده آیت الله سیستانی در امور عتبات عراق در مورد کارشکنی سعودی ها در اعزام حجاج ایرانی برای حج امسال ابراز کرد: مسلمانان وظیفه دارند وحدت خود را حفظ کنند و پیام های حقیقی را به مسلمانان جهان برسانند و قطعا وهابی ها نیز گوش به فرمان ارباب هایشان هستند و به همین دلیل کارشکنی می کنند.

وی با بیان اینکه سعودی ها گوش به فرمان آمریکایی ها هستند، گفت: سعودی های وهابی برای اینکه اربابانشان را خوشحال کنند دست به این کارها می زنند و مانع حج زوار ایرانی می شوند.

لاجوردی با بیان اینکه این احتمال وجود دارد که سعودی ها با شیعیان عراق نیز چنین رفتاری را کنند، عنوان کرد: خوشایند وهابی ها نیست که شیعیان در حج حضور داشته باشند چرا که شیعیان پیام رسان هستند و سبب تزلزل سلطنت وهابی ها و تکفیری ها می شوند و به همین دلیل به بهانه های مختلف می خواهند مانع حضور شیعیان در حج شوند.

کلید واژه ها: شیعیانوهابیعتبات عراقامور عتبات عراق آیت الله سیستانیعتباتآیت الله سیستانیاهل بیت(ع)


نظر شما :