اتمام دوره‌ آزمایشی نیروگاه هسته‌ای بوشهر

۲۸ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۷ کد : ۱۹۶۰۱۳۷ سرخط اخبار
نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: دوره آزمایشی پروژه نیروگاه بوشهر به اتمام رسیده است و قسمت به قسمت این پروژه را به سازمان انرژی اتمی تحویل می شود.
 
به گزارش خانه ملت ابوالفضل ابوترابی با بیان اینکه دو فاز از نیروگاه بوشهر تحویل داده می شود، اظهار داشت: فازهای جدید این نیروگاه توسط روسیه ساخته و تحویل داده می شود.
 
نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: روس اتم باید پروژه نیروگاه بوشهر را به جمهوری اسلامی ایران تحویل بدهد.
 
ابوترابی ادامه داد: دوره آزمایشی پروژه نیروگاه بوشهر به اتمام رسیده است و قسمت به قسمت این پروژه را به سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران تحویل می شود.
 
وی افزود: این امری طبیعی است و در پروژه های عظیم تقریبا همین اتفاق رخ می دهد، پیمانکار بعد از حسن اجرای کار خود پروژه را به صورت رسمی به کارفرما تحویل می دهد.
 
ابوترابی با بیان اینکه تاکنون همکاری های ایران و روسیه در این زمینه خوب پیش رفته است، گفت: تا زمانی که علم ساخت نیروگاه و تجهیزات هسته ای را نداشته باشیم، قطعا هر کشوری بیاید ابتدا منافع خود را در نظر می گیرد.
 
نماینده مردم نجف آباد در مجلس دهم گفت: باید به سمتی برویم که دانش ساخت نیروگاه های هسته ای را بومی کنیم که متاسفانه در این زمینه کار زیادی را انجام نداده ایم.
 

کلید واژه ها: بوشهر نیروگاه بوشهر


نظر شما :