جانسون: نامزد نخست وزیری آینده بریتانیا نمی‌شوم

۱۱ تیر ۱۳۹۵ | ۰۲:۳۰ کد : ۱۹۶۰۷۰۷ سرخط اخبار

شهردار سابق لندن و رئیس کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در اظهاراتی غافل گیر کننده گفت که برای رهبری حزب محافظه کار نامزد نمی شود.

به گزارش فارس، «بوریس جانسون» رئیس کمپین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که از اصلی ترین جایگزین های «دیوید کامرون» نخست وزیر کنونی است، در یک کنفرانس خبری گفت نمی تواند نخست وزیر بعدی بریتانیا شود.

به گزارش اسکای نیوز، جانسون در کنفرانس خبری روز پنج شنبه (امروز) خبر داد بعد از مشورت به این نتیجه رسید که برای ریاست حزب حاکم بریتانیا، حزب محافظه کار، نامزد نشود و تصریح کرد که وی نمی تواند نخست وزیر بعدی بریتانیا باشد.

جانسون در حالی این اظهارات را بیان داشت که ساعتی قبل خانم «ترزا می» وزیر کشور بریتانیا رسما نامزدی خود در رقابت برای رهبری حزب حاکم بریتانیا را اعلام و گفت که فکر می کند بهترین گزینه برای نخست وزیری این کشور است.

همچنین «مایکل گوو» وزیر دادگستری بریتانیا که قبلا گفته بود از رهبری جانسون حمایت می کند، امروز خود را به عنوان یکی دیگر از نامزدهای رهبری حزب محافظه کار معرفی کرد.

بعد از همه پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا که پنج شنبه گذشته انجام شد، «دیوید کامرون» نخست وزیر بریتانیا که در کمپین ماندن بود از سمت خود کناره گیری کرد و رهبر جدید این حزب ماه سپتامبر مشخص می شود.

علاوه بر خانم ترزا می و مایکل گوو، خانم «آندره آ لیدسون» از کمپین خروج، دکتر «لیام فاکس» از وزرای سابق دفاع برتیانیا، «استفن کرب» وزیر امور بازنشستگان نیز از دیگر کاندیدهای رهبری حزب محافظه کار هستند.

کلید واژه ها: بریتانیا رهبری حزب حزب محافظه کار


نظر شما :