مخالفت واشنگتن با علنی شدن جزئیات توافق آتش‌بس سوریه

۲۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۸ کد : ۱۹۶۳۱۰۶ سرخط اخبار

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا اعلام کرد، واشنگتن از مخالفان سوری انتظار دارد همکاری با جبهه النصره را در روزهای آتی متوقف کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مارک تونر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا همچنین گفت، واشنگتن بر این باور است که ابعاد توافق آتش بس با مسکو بیش از اندازه حساس است و بنا بر این، نمی توان جزئیات آن را به طور علنی منتشر کرد.

وی خاطرنشان کرد: برخی جزئیات عملیاتی در موارد حساس وجود دارد و با توجه به این جزئیات، فکر نمی کنم افشای مفاد توافق، مطابق با منافع آن و نیز منافع هیچ جناحی باشد.

پیش از این سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه از آمریکا خواسته بود در اقدامات دیپلماتیک خود در قبال مسأله سوریه شفافیت داشته باشد.

لاوروف گفته بود که تفاهم به عمل آمده باید به طور علنی مطرح شود تا عموم مردم بتوانند موارد نقض آتش بس را مورد ارزیابی قرار دهند.

به گفته سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا، واشنگتن همچنین انتظار دارد گروه های مخالف سوری از تعامل با جبهه النصره پرهیز کنند.

تونر به خبرنگاران گفت: در روزهای آتی ما با جناح مخالف میانه رو تعامل داریم و فکر می کنیم آن ها متوجه هستند که تعامل با جبهه النصره مطابق با منافع آن ها نیست.

تونر با طرح این ادعا که جناح مخالف سوریه جدای از جبهه النصره است، اضافه کرد: بسیار مهم است که توافق آتش بس در این کشور با موفقیت اجرایی شود.

وی گفت: توافق آتش بس به رغم برخی گزارش ها درباره نقض آن همچنان به قوت پابرجاست.

کلید واژه ها: جبهه النصره


نظر شما :