واکنش پوتین به حمله امریکا به سوریه

۱۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۹ کد : ۱۹۶۸۲۰۸ سرخط اخبار

کرملین حمله هوایی امروز آمریکا به پایگاهی نظامی در حمص را نقض قوانین بین المللی دانست و تاکید کرد که سوریه هیچ سلاح شیمیایی ندارد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، کرملین در واکنش به حمله موشکی ناوهای آمریکایی به پایگاه هوایی الشعیرات در حمص سوریه این حملات آمریکا را نقض قوانین بین المللی دانست و تاکید کرد، این حملات به روابط دو جانبه مسکو و واشنگتن ضربه می زند.

کرملین در ادامه با اشاره به اینکه حملات ناوهای آمریکایی به بهانه ای واهی انجام شد، تاکید کرد، ارتش سوریه هیچ گونه سلاح شیمیایی در اختیار ندارد.

کرملین در ادامه تاکید کرد، نابودی تمامی ذخایر سلاح های شیمیایی سوریه انجام شده و این مساله از سوی سازمان منع سلاح های شیمیایی نیز تایید شد.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، حملات آمریکا علیه سوریه را اقدامی خصمانه علیه یک کشور دارای حاکمیت و نقض قوانین بین المللی به بهانه هایی واهی دانست.

سخنگوی کرملین در ادامه گفت: پوتین بر این باور است که غفلت کامل از مساله استفاده تروریست ها از سلاح های شیمیایی شرایط را به شدت پیچیده می کند.

کرملین به نقل از پوتین اعلام کرد که حمله هوایی آمریکا به سوریه در راستای نزدیک شدن به هدف نهایی در مسیر مبارزه با تروریسم بین المللی نبوده بلکه به شکلی گسترده روند تشکیل ائتلافی برای مبارزه با تروریسم را مختل می کند.

کاخ کرملین افزود: پوتین همچنین حمله آمریکا به سوریه را به زیان روابط این کشور با روسیه می داند.

کلید واژه ها: کرملین


نظر شما :