تیلرسون درباره مسائل نظامی حرف نزند

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۳ کد : ۱۹۷۰۸۵۳ سرخط اخبار

یک دستیار دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا اظهارات اخیر رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه این کشور را که تهدید نظامی ترامپ علیه کره شمالی را کم اهمیت دانسته بود «مهمل» خواند و گفت: تیلرسون با این صحبت ها از نقش دیپلماتیکش در دولت ترامپ پایش را فراتر گذاشته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس این اظهارات سباسشن گورکا، دستیار ترامپ در مصاحبه با بی.بی.سی بعد از آن مطرح شد که رسانه های آمریکا از دولت دونالد ترامپ به دلیل متناقض بودن صحبت های مقاماتی از جمله تیلرسون و جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا با صحبت های خود ترامپ انتقاد کردند.

با وجود آنکه ترامپ روز سه شنبه به کره شمالی اخطار داده بود آمریکا را تهدید نکند چرا که «خشم و آتش» را در پاسخ دریافت خواهد کرد اما تیلرسون فردای همان روز این اظهارات ترامپ را کم اهمیت دانسته و گفت: ترامپ تنها می خواسته صراحتاً به حکومت کره شمالی قابلیت انکارناپذیر آمریکا برای دفاع از خودش را یادآور شود.

تیلرسون گفته بود: فکر می کنم که آمریکایی ها باید شب ها با خیال راحت بخوابند و درباره لفاظی های خاص این چند روز نگرانی نداشته باشند.

با این حال گورکا به بی.بی.سی گفت: شما باید به حرف های رییس جمهور گوش بدهید؛ اینکه تیلرسون بیاید و درباره مسائل نظامی حرف بزند کاملاً مهمل است. این کار ماتیس به عنوان وزیر دفاع است که درباره گزینه های نظامی حرف بزند و او صراحتاً این کار را انجام داده است.

کلید واژه ها: تیلرسون


نظر شما :