واکنش تیلرسون به کتاب افشاگرانه علیه ترامپ

۱۶ دی ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۱ کد : ۱۹۷۴۱۸۵ سرخط اخبار

رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا همزمان با انتشار کتاب افشاگر جنجالی علیه دونالد ترامپ در آمریکا در واکنشی تاکید کرد که او هرگز سلامت روانی دونالد ترامپ را زیرسوال نبرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه با الیز لابوت، مجری شبکه سی ان ان گفت: من هرگز سلامت روان او(ترامپ) را زیرسوال نبردم. من دلیلی ندارم که سلامت روانش را زیرسوال ببرم.

لابوت این اظهارنظر را در پاسخ به پرسش های مطرح شده درباره سلامت روان ترامپ با توجه به افشاگری های کتاب جنجالی "مایکل وولف" به نام "آتش و خشم: در کاخ سفید ترامپ" مطرح کرد.

وولف در این کتاب نوشته که حتی دستیاران خود ترامپ نیز نسبت به وضعیت روحی روانی رئیس جمهور آمریکا اظهار نگرانی کرده اند.

نویسنده این کتاب در یک بخش نوشته است: احساس انکارنشدنی من بعد از صحبت با این افراد و مطالعه درباره آنها در بخش اعظم اولین سال ریاست جمهوری ترامپ این بود که همه آنها صددرصد به این باور رسیده بودند او برای کارکرد مناسب به عنوان رئیس جمهور توانایی لازم را ندارد.

این در حالی است که کاخ سفید پرسش هایی که درخصوص سلامت روان ترامپ مطرح شده را محکوم کرده است.

سارا هاکبی سندرز، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید روز جمعه به خبرنگاران گفت: این کتاب "افتضاح و مضحک" است. اگر او مناسب ریاست جمهوری نیست پس ممکن نبود که در این سمت مشغول به کار باشد.

در عین حال روابط میان تیلرسون و رئیس جمهور آمریکا در چند ماه گذشته یکی از موضوعات تمرکز رسانه ها در این کشور بوده است.

در سال گذشته میلادی گزارش هایی منتشر شد که این دو نفر با یکدیگر اختلاف شدید دارند و جنجالی ترین این گزارش مربوط به "کودن" خوانده شدن ترامپ از سوی تیلرسون در نشستی بود که البته تیلرسون آن را تکذیب کرد.

تیلرسون روز جمعه اظهار داشت که روابطش با ترامپ "در حال تقویت" بوده و او قصد دارد کل امسال را نیز در سمتش به کار خود ادامه دهد.

تیلرسون تاکید کرد: من فکر می کنم سال ۲۰۱۸ برای ما بسیار ثمربخش باشد. وزارت خارجه هر روز قوی تر می شود و ما به درک بیشتری از کارهایی که انجام می دهیم می رسیم. من می خواهم که یک سال بسیار موفق را در سال ۲۰۱۸ تجربه کنم.

کلید واژه ها: تیلرسون


نظر شما :