بایدن: ترامپ خودش جوک است

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ | ۲۱:۲۲ کد : ۱۹۷۴۹۰۰ سرخط اخبار
تعداد بازدید:۷۸۷۴

معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا گفت اگر یکی از وکلای دونالد ترامپ بود توصیه نمی کرد که این رئیس جمهوری آمریکا با شورای ویژه رابرت مولر مصاحبه کند. او همچنین اظهارات ترامپ درباره خیانت کار نامیدن دموکرات ها به دلیل رفتارشان در نطق سالانه را جوک خواند.

به گزارش ایسنا، جو بایدن، معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا در مصاحبه با سی ان ان گفت: در موقعیتی قرار داریم که این رئیس جمهوری آمریکا مشکلاتی در دقت سخنوری دارد. اگر یکی از وکلای دونالد ترامپ بودم، نگران این مساله می شدم که رئیس جمهوری آمریکا سخنی را بر زبان بیاورد که حقیقت نداشته باشد و حتی ممکن است نیت او برای دورویی نبوده باشد. این احتمال وجود دارد که رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با بازرسان شورای ویژه اظهارات نادرستی مطرح کند.

نیویورک تایمز دوشنبه گزارش داد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علنا تمایل برای مصاحبه با شورای ویژه تحقیقات به ریاست رابرت مولر را ابراز کرده است اما وکلای او علیه این اقدام هشدار داده اند زیرا در صورت بیان اظهارات نادرست، ترامپ احتمالا به دروغگویی به بازرسان متهم می شود.

بایدن که شاید برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ نامزد شود، گفت ترامپ اولین رئیس جمهوری آمریکاست که "حمله ای تمام عیار و بی پرده" علیه کل سازمان اف بی آی داشته است. به گفته او، ترامپ با غیر مشروع کردن نهادهای آمریکایی به روسیه کمک کرد تا به اهدافش برسد. بایدن ۷۵ ساله گفت: او هر آنچه ولادیمیر پوتین (رئیس جمهوری روسیه) در سر داشت، اجرا کرد؛ کاشتن بذر تردید درباره منصف بودن یا نبودن سیستم قضایی، کاشتن بذر تردید درباره اینکه فرایندها مطابق قانون اساسی است یا خیر. این یک فاجعه است.   

ترامپ پس از نطق سالانه، آن دموکرات هایی که او را تشویق نکردند "غیر آمریکایی و خودخواه" خوانده و گفته بود: "آیا می توان آنها را خائن نامید؟ چرا که نه. این نشان می دهد که آنها چندان به کشورمان علاقه ندارند." با این حال یک سخنگوی کاخ سفید بعدا در اصلاح سخنان ترامپ گفته بود که او منظور خاصی نداشته و این اظهارات چندان جدی نبود و دموکرات ها تحمل شنیدن جوک ندارند!

معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا در پاسخ به این اظهارات ترامپ گفت: خب اجازه دهید من به شما بگویم، او خودش جوک است. برخی از سخنان او درباره اینکه کسانی که از جا بلند نشدند تا او را مورد تشویق قرار دهند، مایه تعجب است. اینکه بگوییم آنها خائن یا غیر آمریکایی بودند، محل شگفتی است.

کلید واژه ها: رئیس جمهوری آمریکا


نظر شما :