بالاخره پوتین مریض شد!

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ | ۲۱:۱۹ کد : ۱۹۷۵۰۳۵ سرخط اخبار

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه با وجود آنکه از اولین روز رسیدن به ریاست جمهوری بعد از پایان دولت بوریس یلتسین همواره خود را به عنوان یک نماد آمادگی جسمانی به رخ کشیده، اخیرا برای نخستین بار در دوران زمام داری اش به دلیل "ناخوشی و بیماری" چندین نشست و برنامه کاری خود را لغو کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه ایندیپندنت، این لغو شدن ها یکسری گمانه زنی درباره توان بلندمدت ولادیمیر پوتین به عنوان رهبری که به خاطر قدرت جسمانی تحسین شده، به وجود آمده است.

روز دوشنبه اعلام شد که پوتین به این بهانه به سوچی نخواهد رفت و امروز نیز او از شرکت در نشستی درباره میکرو الکترونیک در کرملین خودداری کرده و فردا نیز در اجلاسی در مسکو به نام اجلاس Mentor 2018 حضور نخواهد داشت و هفته بعد هم به منطقه خاور دور روسیه سفر نخواهد کرد.

گزارش شده که پوتین در آخرین حضورش در انظار عمومی یعنی در نشست موسوم به "رهبران روسیه" در کرملین نشانه هایی آشکار از بیماری نشان داد. به عنوان مثال صدایش ضعیف و مغشوش بود و چند بار سرفه کرد.

در عین حال نشریه ایندیپندنت گزارش داد که چند روز پیش در سفری به سیبری به هنگام همراهی خبرنگار این نشریه با پوتین این علائم مشاهده شده بود.

طی این مدت رئیس جمهور روسیه با دشواری سخنرانی های علنی خود را انجام داده، اشتباهاتی مرتکب شده و به نظر می رسید که تمرکزش را از دست می دهد.

روز سه شنبه دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین این صحبت ها درمورد جدی بودن بیماری پوتین را رد کرد.

او گفت: پوتین در کرملین و یا در اقامتگاه تفریحی اش در نوو - اوگاریوو به کارش ادامه خواهد داد.

پسکوف تاکید کرد: هنوز پوتین برنامه کاری اش را ادامه می دهد اما در این برنامه کاری مساله سرماخوردگی پوتین لحاظ شده و شما صدای او را شنیده اید. در حال حاضر زمستان است و خودتان وضعیت را می دانید.

روز یکشنبه پسکوف مدعی شد پوتین به این دلیل جلساتش را لغو کرده تا بر حادثه سقوط هواپیمای مسافربری در ساراتوف تمرکز کند. با این حال عدم نشان دادن شفافیت سبب شده که شایعاتی تایید نشده در مسکو منتشر شود.

پوتین در تمام طول دوران رهبری خود در روسیه همواره روی مساله آمادگی جسمانی اش مانور داده و به عنوان مثال عکس هایی از بدن برهنه خود در هنگام شنا و یا پرداختن به جودو و یکسری اقدامات دیگر منتشر می کرد.

با این حال در حال حاضر رئیس جمهور روسیه 65 سال سن دارد و ممکن است نگاه مردم این کشور به پوتین به عنوان یک رئیس جمهور همیشه آماده تغییر کند.

اواخر سال 2012 نیز پوتین چندین سفر خارجی خود را لغو کرده و مدتی در انظار عمومی ظاهر نشد. پس از آن کرملین مدعی شد پوتین به سبب جراحت به هنگام ورزش این غیبت را داشته است.

منابع نزدیک به کرملین به روزنامه ایندیپندنت گفته اند که تردیدهایی درخصوص اینکه پوتین کمپین خود برای چهارمین دور ریاست جمهوری اش را برگزار کند به وجود آمده است.

کلید واژه ها: کرملین


نظر شما :